Ad

Ahmet Ünal: Uygur Türkleri için önemli bir adım

84881

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, İYİ Parti’nin Uygur Türklerinin akıbetini öğrenmek için Çin ile temas kurma talebinin bu konuda atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve aralarında Ümit Özdağ’ın da bulunduğu İYİ Partili milletvekillerinin, Çin’de zulüm gören Uygur Türkleri ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile önemli bir görüşme gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ünal, “Çin’de adeta soykırıma uğrayan ve yaşadıkları zulüm dünya tarafından sadece izlenen Uygur Türkleri için partimizden önemli bir adım geldi. Dışişleri Bakanlığı’nın bu talebin gereğini yerine getirmek üzere harekete geçeceğine inanıyorum” dedi.

Bütün dünya sussa ve sessizce izlese de parti olarak bu zulme sessiz kalmayacaklarını ifade eden Ünal, “21. Yüzyılda böyle bir zulmü kabul etmemiz, şu ya da bu nedenle geçiştirmeye çalışmamız söz konusu olamaz. Her fırsatta soydaşlarımızın uğradığı zulmü dile getirmeye, verdikleri hak mücadelesinde onların yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ad

Yorum Yaz