8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bugün.

Sadece evde temizlik, yemek yaparken değil... Tarlada, fabrikada, sanatta.....

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bugün.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bugün.

Sadece evde temizlik, yemek yaparken değil... Tarlada, fabrikada, sanatta, akademide, orduda da var kadın.

Kendi çocuğunu eğitirken; okulda da öğretmen kadın.

Eşini iyileştirirken; hastanede hemşire, doktor kadın.

Evi çekip çevirirken; iş hayatında yönetici kadın.

Bir kadının hikayesini kendi ağzından aktarmak isterim, hem kadınlara hem erkeklere ilham olsun.

"Ben Ayşe Ölmez. 23 yaşındayım. Üretimin kıymetini çocukluğumda hasat makinasından yere dökülen mısır ve buğday tanelerini avucumuza toplarken öğrendim.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisiyken pandemiyle köyüme döndüğümde üretimin ve gıdanın ne denli kıymetli olduğunu net bir şekilde anladım. Kaymakamlık hayali kurarken, radikal bir değişiklik ile çiftçi olmaya karar verdim.

Modern dünya ve popüler kültürün alışkanlıklarımızı değiştirdiğini, birincil ihtiyacımız olan tarımla bağımızı kopardığını kabul etmemiz gerek.

Ülkemizin geleceği milli ekonomimizin güçlenmesi için yöneticilerden çok üreticilere ihtiyacımız var. Gıda ve tarımın sürdürülebilir olması, üretimlerin en doğru şekilde pazara ulaşması için toprağımda olacağım 

Ben Çiftçi oldum 

Çekirdekten yetişen bir bitki gibi, çekirdekten öğrendiğim işi yapıyorum. En iyi bildiğimi.. Çünkü; eli nasırlaşmış, ayağındaki pantolonu yamalı, ayakkabısı yırtık, gömleği delik insanlar ülke ekonomimizin teminatıdır
Topraktan kıymet üretenlerin kıymetinin bilindiği, ekerken de biçerken de, çapada da, hasatta da, tarlada da, köyümüzde de yüzümüzün güleceği bol ve bereketli günlerimizin olması dileğiyle,"
Haktan MAZMANOĞLU