MARRİAGE STORY

Scarlett Johansson ve Adam Driver bu filmden önce izlemediğim kadar müthiş bir performans sergiliyorlar.

MARRİAGE STORY
Noah Baumbach’ın hem senaryosunu yazıp, hem yönetmenliğini yaptığı çalışması geçtiğimiz yıllarda Bafta, Altın Küre ve Oscar adaylıkları ve aldığı ödüllerle kendinden sıkça söz ettirmişti.

Scarlett Johansson ve Adam Driver bu filmden önce izlemediğim kadar müthiş bir performans sergiliyorlar. Yönetmen, hayatı olduğu gibi, bazen mutluluğun tam ortasında, bazen gri alanlarda ve yer yer hayal kırıklıklarıyla dolu olarak izleyicisine sunmayı tercih ediyor ve uzun süre zihinleri meşgul edebilecek bir hikaye anlatıcısı olduğunu ortaya koyuyor.

Bu evlilik hikayesi, tiyatro yönetmeni olan Charlie ile yönettiği oyunda oyuncu olan eşi Nicole’ün girdiği boşanma süreci üzerinden evlilik sorgulamasını yapan, ikilinin ilişkisinde oğulları, yakın akrabaları, arkadaşları, boşanma avukatları gibi yan karakterlerle kurulan oldukça güçlü senaryo ortaya koyuyor ve esasen hiç bitmeyecek sanrısı ile sevgi, her şeye rağmen kopmayan bağlar ve hayatı yaşamaya değer kılan, yaşadığını hissettiren anlar, insan ilişkilerinin pek çok halleri konusunda bir drama üzerinden çok hoş saptamalar yapan, etkileyici bir filme dönüşüyor.

Senaryo, tüm oyuncuların nefis performansları ile birleşince ve giderek artan temposu ile boşanma ile ilgisi olan bildiğimiz tüm filmlerden çok daha fazlası olan ve onu iyi işlenmiş konunun sınırlarının ötesine taşıyan olağanüstü bir filme dönüşüyor.

Belki izlemeyenler filmin bir çiftin son derece kisisel hikayesi olduğunu düşünecekler ama yönetmen şunu başarıyor;
Durumların en ufak hareketlerle bile geri dönülemez noktaya geldiği, kimsenin suçlanmadığı ama başarılı da olamadıkları bu ilişki o kadar evrensel ve bize özgü bir yere dokunuyor ki izleyen herkes payına düşeni muhakkak alıyor.
İlgisini çekenler için trailer paylaşıyorum

Onur Küçükkaramıklı

Co-Founder at SONA Underwater Dive Technology
Resim önizleme