Moscow Fashion Week’te farklı tarzda birçok tasarım yer aldı 

Moscow Fashion Week, ünlü oyuncu Gizem Karaca’nın beğenisini kazandı

Moscow Fashion Week’te farklı tarzda birçok tasarım yer aldı 

Moda dünyasının önde gelen etkinliklerinden Moscow Fashion Week, ünlü oyuncu Gizem Karaca’nın beğenisini kazandı

 

Moskova’da düzenlenen Moscow Fashion Week, moda tutkunlarına etkileyici bir deneyim sunarak moda dünyasına kapılarını açtı. Farklı ülkelerden gelen moda tasarımcılarına ev sahipliği yapan Moscow Fashion Week, ünlü isimleri ağırladı. Ünlü oyuncu Gizem Karaca’nın da katılım sağladığı etkinlik, ünlü oyuncunun beğenisini kazandı.

 

Moskova, uluslararası moda sahnesindeki konumunu öne çıkaran Moscow Fashion Week’te moda tutkunlarına unutulmaz bir deneyim yaşattı. Defilelerde yer alan renkli ve benzersiz tasarımlar, moda dünyasının Moskova’da bir araya getirdi. 1-8 Mart tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte; Çin, Hindistan, Mısır, Kosta Rika, Etiyopya ve Güney Afrika gibi farklı ülkelerden gelen tasarımcıların koleksiyonları sunuldu. Aynı zamanda Pacific Rim:Uprising ve Skiptrace filmleriyle tanınan Çinli oyuncu Lily Ji ve sinema efsanelerinden Ornella Muti gibi ünlü isimler de Moscow Fashion Week’e katılım sağladı. 

 

Etkinlikte Emre Erdemoğlu’nun erkek giyim koleksiyonu, zengin renkleri ve cesur tasarımlarıyla dikkat çekerken, Türk aktris Gizem Karaca da etkinlikte yer alan önemli isimlerden biri oldu. Rus moda sahnesine hayranlığını dile getiren Karaca, “Moskova’ya ilk gelişim unutulmaz bir deneyim oldu. Moscow Fashion Week’teki organizasyon ve defilelerden çok etkilendim. Ayrıca etkinliğin bir parçası olan showroom da benim için ilgi çekiciydi. Burada birçok önemli marka var, ben de bu markaların koleksiyonlarından kendim için birkaç parça seçtim.” dedi. Özellikle Rus tasarımcılara olan ilgisinin altını çizen Gizem Karaca, sürdürülebilir moda ve geri dönüştürülmüş tasarımlara olan taahhütleri nedeniyle BEENA markasına ilgi gösterdi. Moskova’nın çok sevilen markalarından biri olan MASTERPEACE’in sunumuna katılan Gizem Karaca, burada birkaç tasarımı deneme fırsatı buldu.

 

Moscow Fashion Week’te farklı tarzda birçok tasarım yer aldı 

 

Öte yandan defilelerde Loom by Rodina ve Alena Akhmadullina isimli markalar da el işçiliğiyle hazırladığı tasarımlarla dikkat çekti. Saklı Bahçe koleksiyonuyla öne çıkan BÜRO UNIQUE ise çiçek motifleri, romantik korseler ve hacimli volanlarıyla yaptığı tasarımları sundu. Ayrıca etkinlikte Surovaya ve KOSS markalarının zamansız klasiklere taze bir bakış açısı getirdiği tasarımları öne çıktı. IMK markası ise punk ve gotik unsurları gelecek temasıyla birleştirdiği tasarımlarını izleyicilere sundu. 

 

DARYA KIPRIYANOVA’nın defilesinde, modeller giysilerin dönüşebilirliğini sergiledikleri koreografi performansıyla izleyenleri etkiledi. SHATU 1997 defilesi modern bale tarzında bir dansla açılırken, modeller elbiseleri ve spor ayakkabılarıyla podyumun tozunu attırdı. Diğer bir defilede KOTOVA, Kandinsky’nin “Karşıt Sesler” eserini koleksiyonunun kumaşına aktararak sanatsal bir ifade yakaladı. Farklı defileler ve etkinliklerle dikkat çeken Moscow Fashion Week, yükselen küresel moda markalarını öne çıkaran benzersiz bir platforma ev sahipliği yaptı.