ZEHRA ÖNEY “EN VAZGEÇEMEDİĞİM PRENSİP, DÜRÜSTLÜK DİYEBİLİRİM

Zehra Öney "Bu çağda insanı insan olarak nasıl güçlendireceğimizi konuşmalıyız.

ZEHRA ÖNEY “EN VAZGEÇEMEDİĞİM PRENSİP, DÜRÜSTLÜK DİYEBİLİRİM

360+ Media Interactive Technologies Kurucu Ajans Başkanı ve Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, cinsiyet eşitsizliğini ele alarak önerilerini MAG okurlarıyla paylaştı.

“En vazgeçemediğim prensip, dürüstlük diyebilirim” açıklamasında bulunan Zehra Öney sözlerine şöyle devam etti: “Yalan duymaktan ve yalan söylemekten nefret ederim. Canlı olan her şey benim için çok kıymetlidir. Canlılara hak ettikleri değeri verdiğimizde aldığımız karşılığın daha sürdürülebilir ve yaşanabilir bir dünyanın içinde olmamıza imkân sağladığına inanırım. Pozitif enerjili insanlarla çalışmak ve arkadaşlık etmekten hoşlanırım. Özel hayat ve iş dengesini de olabildiğince kurmak isterim. Kadınların ve erkeklerin birlikte bir şeyler paylaşmaları, üretmeleri, geliştirmeleri gerektiğini düşünürüm. Bu yüzden cinsiyetçi bakış açıları beni her zaman rahatsız eder. Ayrıca toplumsal duyarlılığım yüksektir. Bana toplumsal olarak bir görev düşerse bu görevi kabul ederek meseleye duygusallık karıştırmadan, odaklı, planlı, bütünsel ve etkiyi ölçebilecek şekilde çalışırım. Örneğin; Teknolojide Kadın Derneğinde, derneğin ana faaliyet alanı olmamasına rağmen 6 Şubat depremleri sonrasında Hatay’da ekibimle birlikte elli gün geçirdim ve yardımları bizzat elimle teslim ederek her bir yardımın hedeflenen yere ulaştığından emin oldum.”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili de görüşlerini paylaşan Zehra Öney "Bu çağda insanı insan olarak nasıl güçlendireceğimizi konuşmalıyız. Bu yüzden en büyük dileğim mart ayında konuştuğumuz problemlerin, cinsiyet eşitsizliğinin bir an önce çözüme kavuşması ve mart ayını üretken insan odaklı bir şekilde kutluyor olmamız. Bunu gerçekten temenni ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.