Suriyeliler tarafından tehdit edilen sağlık çalışanı Erdal Tınas, eşi ve iki kızını da alarak yurt dışına kaçtı.

Gözcü Tv yayınına bağlanan Erdal Tınas, yaşadıklarını Alptekin Aydoğan’a anlattı.

Suriyeliler tarafından tehdit edilen sağlık çalışanı Erdal Tınas, eşi ve iki kızını da alarak yurt dışına kaçtı.

Suriyeliler tarafından tehdit edilen sağlık çalışanı Erdal Tınas, eşi ve iki kızını da alarak yurt dışına kaçtı. Singapur’dan Gözcü Tv yayınına bağlanan Erdal Tınas, yaşadıklarını Alptekin Aydoğan’a anlattı.

İstanbul Esenler de saç ekim uzmanı olarak çalışan ErdalTınas son zamanlarda kendisinden komisyon adı altında haraç isteyen Suriyeliçetelerden şikayetçi olduğunu belirtti. Çoğunlukta arap müşterilere hizmetverdiğini belirten Tınas, aracılarla komisyonlu çalışma yapıyorduk, ancak sonzamanlarda aldığım bazı telefonlarda benden ekstra para isteyerek tehditedenler oldu. Önceki gün de ıssız bir noktada üç Suriyeli tarafından yolumkesildi. Benden 100 bin dolar ödememi, aksi takdirde bana ve aileme zararvereceklerini söylediler. Yeni taşındığım evimin adresini, çocuklarımın okulunuher şeyi biliyorlardı.

O korkuyla doğrudan Esenler Emniyet müdürlüğüne gittim.Şikayetçi olmak istedim ama ifademi dahi almadılar. Henüz bir suç oluşmamış,darp yaralama vs yok onun için şikayeti alamayız dediler. Benim 3 kızım var.Büyük kızım zaten yurtdışında okuyor. Ortanca kızım da olayları duyuncapsikolojisi bozuldu. O panikle ne yapacağımı bilemedim ve yurtdışına çıkmayakarar verdim. Şu an ailemle birlikte Singapur’da yım. Ve ne yapacağım konusundabir fikrim yok. Tehdit nedeniyle Türkiye’ye dönemem. Nereye gideceğim, neredeyaşayacağım bilmiyorum. Şu an tek düşündüğüm ailemin güvende ve sağlıklı olmasıdedi.