LinkedIn’de içerik üreticisi iseniz şu 7 hatadan kaçının

İçeriğinizi yorumlara kapatmayın.

LinkedIn’de içerik üreticisi iseniz şu 7 hatadan kaçının
LinkedIn’de içerik üreticisi iseniz şu 7 hatadan kaçının 

* İçeriğinizi yorumlara kapatmayın. En iyisini, en doğrusunu bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz; lakin iş hayatı dönüşüyor, güncelleniyor. Düzeltmelere, eklemelere, itiraz ve farklı bakış açılarına hazır olun.

* Saldırı içeriklerinden kaçının. Agresif tavırlarla herkese sataşan bir üslupla kişisel markanızı zedelemeyin. Kendi ilgi ve uzmanlık alanlarınızla bağ kurmaya odaklanın.

* Takipçi ve beğeni satın almayın. 1000 takipçiniz dahi olsa bunun kıymetini anlayın. 1000 kişiyi bir konferans salonunda toplayabilseydiniz bu sizi zaten çok mutlu ederdi. LinkedIn’de organik büyüme süreleri, beğeni süreleri bellidir. Ani çıkışlar, 1 saatte 1000 beğeni almak gibi imkânsızlıklar; sizi sadece komik duruma düşürür. İçerik üreticisi olarak gelir kazanmak niyetindeyseniz bunların çeşitli toollar ile tespit edilebildiğini unutmayın.

* Tecrübesiz iken uzman, danışman, eğitmen kulvarına girmekten kaçının. Dikkatli profesyoneller; profilinize baktığında ilgili alanlarda eğitiminiz, tecrübeniz yoksa size şans tanımayacaklardır. Ve ayrıca profilinize, bu konularda yanlış bilgiler asla girmeyin.

* Bağlantı sayısı, takipçi sayısı değildir. Esas takipçi, içerik ürettiğinizde gelen takipçidir. Bağlantı sayınızı artırırken aynı zamanda içerik üretmeye devam edin. Yoksa reaksiyon oranlarınız takipçi sayınızla paralel sonuçlar getirmez.

* Bir filtreniz mutlaka olsun fakat kapalı devre çalışmayın. Diğer içerik üreticileri ile kapsayıcılık ve rekaberlik içerisinde hareket edin. Ekosistemi güçlendiren, en önemli etkendir bu.

* İş birliklerini reddetmeyi bilin. Özellikle barter fikirlerini çok iyi değerlendirin, güçlü markaların ben de seni büyütürüm tuzağına düşmeyin. O halde neden size ihtiyaç duyduklarını sorgulayın. Yeri geldiğinde “Benim bu konuda içerik üretmem doğru olmaz, doğru kişi değilim” demeyi de bilmelisiniz.

Tabii bu durumda #pazarlama #insankaynakları #kurumiçieğitim gibi departmanlarda çalışıp burada iş birliği yapmak isteyenlerin de bu hataları yapanlardan kaçınmalı ve son derece dikkatli olmaları gerekiyor.* Şirket Liderleri için Etkili LinkedIn Kullanımı

* LinkedIn İçerik Üreticisi İş Birliği Çalışmaları (Influencer Marketing, Eğitim, Danışmanlık)

için profilimdeki stradesco e-posta adresinden bize ulaşın 

Zeynep Kömürcü Bulut

İş birliği için info@stradesco.com | Stradesco Ajans Başkanı

stradesco.com 
Bu resim için alternatif metin açıklaması yok