Nedir bu berberlerin sırrı?

Mesut Özarslan'ın başarısının altında berberler mi var? 

Nedir bu berberlerin sırrı?

Nedir bu berberlerin sırrı?
Ankara, Keçiören'de 2024 yerel seçimlerini yüzde 47.78 oy oranı ile tamamlayarak Belediye Başkanlığı'nı kazanan Mesut Özarslan'ın başarısının altında berberler mi var? 

Tahmin edersiniz ki kadın - erkek farketmez, berberler / kuaförler bırakın mahalleyi, bir semtin en iyi ve güncel haber merkezidir. Sanırım ilk kez bir aday, hedef kitle çalışmasında berberlere özel bir çalışma yaparak kılcallara inmeye çalışmış. Hepimiz biliyoruz ki "hedef kitlenize uygun çalışma yaparsanız kazanırsınız." 

Peki ne yapmış Mesut Bey?
Berber dayanışma Whatsapp grubunu açarak Etlik - Aşağı Eğlence’deki 188 berberin tepkilerini okumuş. Seçimden önce de herkesin dikkatini çekmiş bu durum.

Üzerine de fotoğraflarını gördüğünüz promosyon gönderimini yapmış. Kupa olabilirdi, çay olabilirdi ama berberlerinin sürekli elinin altında olabilecek bir ürün seçmiş. 

Peki neden berberler? 
Geleneksel pazarlamada hala etkili unsurlardan berberler. Çoğu zaman firmaların kartvizit/broşür bıraktıkları mahallelerin reklam panosu gibi çalışan berberler var.

Ayda bir bile olsa mutlaka çoğumuzun gittiği kesişim noktalarımız onlar. 
Sizin ulaşamadığınız o müşteri var ya, berber ulaşıyor. Ya kasadaki kartvizitinizi görüyor, ya da beklerken broşürlerinize bakıyor. Eh, sizi müşterisine tavsiye ettiğini düşünün bir de! 

Ya Siz? Berberinizin tavsiyesi ile aldığınız en ilginç ürün neydi? 

Pınar Oktem

Creator of Opportunities