MEDICANA, ‘SAĞLIKTA, EĞİTİMDE VE SPORDA İLHAM OLAN KADINLAR ZİRVESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Hayalimde, “Kadınlar her şeyi başarır” denilen bir dünyada yaşamak var

MEDICANA, ‘SAĞLIKTA, EĞİTİMDE VE SPORDA İLHAM OLAN KADINLAR ZİRVESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Kadın Çalışan Dostu 100 şirket arasında yer alan ve çalışanlarının yüzde 70’den fazlası kadınlardan oluşan Medicana Sağlık Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Medicana Ataşehir Hastanesi ev sahipliğinde, ‘Sağlıkta, Eğitimde ve Sporda İlham Olan Kadınlar Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Etkinliğe; Fenerbahçe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Göksel Şener, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı oyuncuları Fatma Kara ve Yağmur Uraz ile Medicana Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı
 Doç. Dr. Pınar Gökçen katıldı.

 

Medicana Ataşehir Hastanesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiği ‘Sağlıkta, Eğitimde ve Sporda İlham Olan Kadınlar Zirvesi’yle bu önemli günde topluma ilham veren kadınları ağırladı.

Zirvede, Fenerbahçe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Göksel Şener, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı oyuncuları Fatma Kara ve Yağmur Uraz ile Medicana Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Pınar Gökçen yer aldı.

Stanford Üniversitesi tarafından belirlenen ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ arasında yer alan ve ‘2021 Yılın Yenilikçi Eczacısı’ ile ‘Altın Havan Ödülü’ gibi önemli başarılara imza atan Prof. Dr. Göksel Şener, yaptığı konuşmada “Çalışmayı hiçbir zaman bırakmadım. Kariyerimde hayallerimin bile ötesine geçtim. Tüm genç kızlarımıza çalışmaktan hiç vazgeçmemelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın 2023-24 sezonunda forma sırt sponsoru olan Medicana, etkinlikte takımın kaptanı Fatma Kara ve futbolcu Yağmur Uraz’ı ağırladı. Sarı lacivertli kadın futbolcular Uraz ve Kara; “Biz önyargılarla boğuşmuş bir nesiliz. Eskiden ailelere kızlarınızı futbola göndermeyin baskısı yapılıyor ve eğitim ile sporun bir arada yürümeyeceği düşünülüyordu. Bizler bu konuda oldukça şanslıydık, ailelerimizden kariyerimizin her aşamasında büyük destek ve teşvik gördük. Kadın futbolunda başarılar elde edildikçe bu tür önyargılar geride kalmaya başladı. Artık kadın futbolcular, yeni nesil için birer rol model haline geldi” diye konuştu.

Hayalimde, “Kadınlar her şeyi başarır” denilen bir dünyada yaşamak var

Medicana Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Pınar Gökçen ise, “Bugün bizim özgür olmamız için geçmişte canlarını feda eden atalarımıza şükran borçluyuz. Bir cumhuriyet kadını olmaktan gurur duyuyorum. Ayrıca, Medicana Ataşehir Hastanesi’nin üç yıl önce böyle anlamlı bir günde açılmış olmasından dolayı da Medicana’yı ayrıca kutluyorum. Bir kadın doktor olmanın elbette zorlukları var ancak çalışan kadınlar kadar çalışmayanlar da zorluklar yaşıyor. Kadınların her koşulda hayallerinin peşinden koşması gerektiğini düşünüyorum. Kadınlar, kimsenin onların ışığını elinden almasına izin vermemeli. Hayalimde; “Kadınlar her şeyi başarır” denilen bir dünyada yaşamak var” diye konuştu.

Medicana Ailesi’nin bir parçası olan kadın çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyen Medicana, toplumun en önemli dinamiklerinden birinin toplumsal fırsat eşitliği olduğuna inanıyor. Kadın istihdamı ve kadın çalışan refahına yönelik çalışmalarıyla Kadın Çalışan Dostu 100 şirket arasında yer alan Medicana, bu gayretleriyle sağlık sektöründe fark yaratıyor.