Ad

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi tahminlerin üzerinde olacak

81695

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi yine tahminlerin üzerinde olacak” dedi.

Türkiye’nin “çok ciddi bir kur saldırısına” maruz kaldığını belirten Erdoğan, adını vermediği bir gazetenin 2019’da ekonominin kötüye gideceğini ima ederek Türkiye’ye kurşun sıktığını öne sürdü.

Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili “Bundan sonra tüm vaktimizi enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermeliyiz” dedi ve ekledi:

“31 Mart seçimleri bizim için belediyecilik hizmetinde bir zirve olacaktır. AK Parti olarak bizim için bu seçimler 25 yıllık bir tecrübenin zirve noktası olacaktır.

“Hanımlar, AK Parti siyasetinin temel direğidir. Yaptıklarımızı en iyi onlara anlatabilir, yapacaklarımızı en iyi onlarla paylaşabilir, onlar da bunları muhataplarına en şekilde iletebilir. Unutmayın, kale içeriden fethedilir.

“Çevreci parti malum AK Parti. dolayısıyla şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu seçimlerde, biz, bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle inşallah meydanlarda olacağız.”

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz