Ad

Samsun Bafra 7.Tohum Takas Şenliği'

92946

Degerli Izmır Yerel Tohum ailemiz, yaz bitti tohumlar alındı. Yetiştirdiklerimiz, sizlerden gelenler imece usulü tasnif edilip paketleniyor. Bu pazar iki etkinliğimiz var. Samsun Bafra 7.Tohum Takas Şenliği' ne katılmak üzre şu anda Melek SekmenMelek ile karadeniz yolcusuyuz otobüsteyiz.
Bu pazar ikinci etkinliğimiz, Emine İmren Alanç Adem ErhanAdem hocamızla birlikte Hasan Tahsin Tarım ve İş okulunda olacak. Derneğimizi temsilen Ayşe Ayse Dudu Sagiroglu ve Nur Nur Gülçin Dönmez Kuşgöz arkadaşlarımız katılacaklar. Sizlerden de yakın olan Bafra'ya bizlerle tanışmaya ve yine uygun olanlar da okulumuza gidip çocuklarımıza destek olabilirler.
3.Kasimda da Kemalpaşa Yörük Şenliğin'de Tohum Takasında I.B.B. tarım danışmanı Sevket Meriç ile birlikte olacağız.
Bornova Doğal Tohum Merkezi çalışmalarında Irfan Ozbilgin ve bir dolu tohum gönüllüsü dostla birlikte çalışmaktan mutlu olacağız.
Derneğimiz yeni temsilciliklerimizle sizlere daha yakın ve aktif olarak calisabilecektir. Alaşehir gönüllü temsilcimiz Mehmet Sonat, Çeşme, Ali Eroğlu, Karaburun, Ferah Mutkiliiglu, Seferihisar, Osman Akyürek (Şevketi Bostan Yetiştiricisi) ve Mordoğan Mükerrem Sezer arkadaşlarımızı kutlar görevlerinde başarılar dilerim.
Bu yeni donemde; her ay toplanntılar, seminerler, atolyeler düzenleyerek birlikte daha fazla beraber olmak ve doğru bilgilerimizi deneyimlerimizi arttırmak amacındayız.
Cesme Belediye Bşk. ile yapılan görüşmede Subst ayında Tohum Takas Şenliğimizi yapacağız. Program netlestiiginde yayınlayacağız.
Yine 5 yıldır çalıştığımız Izmır''in Çiçekleri Koruma Altında Projemiz kapsamında Güzel kentimizde Sellukalar, ak beyaz zambaklar, sümbüller, mavişler, kipeliler, yaseminler, hanımeliler, güller, ortancalar, fuller, itirlar açacak balkon bahçe teras meydan sokaklar renklenecek, şenlenecek. Ve tüm çalışmalarımız bir Şenlikle taçlanacak.
Elbette okullarda Yerel Tohum Projelerimiz de artarak devam edecek.
Lütfen hepinizin katkı koyabileceği yerel tohum, fide, çelik, çiçek ne varsa cogaltmanizi rica ediyorum.
Kardes bahceler, balkonlar çoğalsın şenlensin. Izmir'imizde herkes sağlıklı gıdaya ulaşabilsin. Kendi de yetistirebilsin bir tutam maydonoz da olsa.
Sağlıklı temiz adil gıda herkes için ulaşılabilir olmalıdır.
Sağ olun mücevher gibi tohumlarımız Dernegimize ulaşmaya başladı elinize gönlünüze saglik. Sevgilerimle

Selma AY

Ad

Yorum Yaz