Ad

abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dünyanın En Güzel Ülkesi raflarda...

87073

abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dünyanın En Güzel Ülkesi ile çocuklar ormanın kralı aslanla beraber pek çok ülkeyi ve kültürü tanıyarak dünyanın en güzel ülkesini keşfetmeye çalışıyor. Hayvanların tatlı bir öykü eşliğinde kendi ülkelerini tanıttığı Dünyanın En Güzel Ülkesi kitabı, çocuklara dolu dolu bir okuma deneyimi sunuyor.

abm Yayınevi’nin yayımladığı Dünyanın En Güzel Ülkesi kitabında, her şey doğduğu günden beri aynı ormanda yaşayan aslanın dünyanın en güzel ülkesinin hangisi olduğunu öğrenmek ve oraya gitmek istemesiyle başlıyor. Dünyanın en güzel ülkesine gitmek isteyen aslanın imdadına ormandaki dostları yetişse de bu yere karar vermek çok kolay olmuyor. Çocuklara keyifli bir arayış hissi yaşatan Dünyanın En Güzel Ülkesi kitabı, coğrafya ve hayvanlar alemiyle ilgili bilgileri birbirinden ilgi çekici hayvanların ağzından dinleme imkanı veriyor. Hayvanların kendi yaşadıkları ülkeleri anlattıkları, kıtadan kıtaya gezerek farklı kültürleri tanıttıkları bu hikayede, çocuklar sayfaların arasında dünyayı dolaşıyor.

Çocuklara bir sayfa hikaye, bir sayfa bilgi şeklinde ilerleyen akıcı bir serüven vaat eden yazar Özge Lokmanhekim’in, bu yolculuktaki en büyük yardımcısı ise miniklerin dünyaya bambaşka bir gözle bakmasını sağlayan çizer Rukiye Ulusan’ın canlı illüstrasyonları oluyor.

 

Kitap Adı: Dünyanın En Güzel Ülkesi

Yazan: Özge Altınok Lokmanhekim

Resimleyen: Rukiye Ulusan

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 72

Ebat: 23,5 cm x 27,7 cm

Etiket Fiyatı: 32,31 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

Ad

Yorum Yaz