Ad

Türk Büro-Sen İzmir 1 no'lu şubesinin işyeri ve ilçe temsilcileri istişare toplantısı Yapıldı

83388

              Türk Büro-Sen İzmir 1 no'lu şubesinin işyeri ve ilçe temsilcileri istişare toplantı Genel Başkan Osman Eksert,Genel Başkan yardımcısı Nebi yay ve sube baskanı Cumhur Çilin katılımları ile gerçekleştirildi.

Türk Büro-Sen Üyelerinin katılımı ile kahvaltılı toplantı yapıldı. Toplantıda yapılan konuşmalarda 3600 ek göstergenin çalışanlar arasında ayrım yapılmadan gerçekleştirilmelidir.Aksi takdirde iş barışının bozulacağı kanaatındayız.

 Genel Başkan Osman Eksert Üye kayıpları istifaların nedenlerini bir örnekle açıkladı. İstanbul’da bir sendika fincan takımıhediye edildiği için bazı üyelerin istifa ettiklerini açıkladı. Bir fincan takımınına istifa edip,diğer sendikaya geçilmesi düşündürücüdür.

      Biz sendika olarak üyelerimizin hak ve menfaatlerini korurken;ülkemize hizmet etmek birinci önceliğimizdir. Şu anda çalışanlar ekonomik olarak mutlu değiller. Kayıpları rakamlarla örnek vererek açıkladılar.

       Görevde yükselme sınavları yapılmalı,adalet ve liyakata göre atama yapılmalıdır.

      Genel Merkezde görevli olan arkadaşlarımız Bütün illerde toplantılar yapmaktadır. Üyelerimizin istek ve dileklerini dinlemeketedirler. İş kolunda yetkili olabilmemiz için arkadaşlarımızın yeni üyeler kazandırmları gerekmektedir.İnşallah bu yıl iş kolumuzda yetkili sendika oalcağımıza inanıyoruz dedi.


 

Ad

Yorum Yaz