Ad

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

79336
Ad

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Toplantıya İstanbul Havalimanı işçilerinin yakınları da katılıyor:

(4 Aralık Dünya Madenciler Günü) Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi, neden? Soma'yı, Zonguldak'ı düşünün. Bütün bunların nedeni, tedbir alınmadan işçinin yeraltına indirilmesidir. Elin oğlu her türlü önlemi alır öyle yollar işçisini."
(İstanbul Havalimanı işçileri) Servis sorunun çözülmesini, yatakhanelerde tahtakurusu olmamasını , maaşlarınızın bankaya tam olarak yatırılmasını istiyorsunuz ve siz hak istediniz diye jandarma, polis, TOMA’lar geldi, size engel oldular. Ancak (CHP'li) Ali Şeker’in verdiği soru önergesiyle söylediler 52 işçinin hayatını kaybettiğini. Hak aramak diktatöre boyun eğmemektir." 
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, ölümlü iş kazalarıyla ilgili Ekim ayında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) verdiği soru önergesine "52 işçi hayatını kaybetti" yanıtını almıştı.

 

Kılıçdaroğlu: Freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz

Kılıçdaroğlu konuşmasında BBC Türkçe'nin Polatlı'da bir işçiyle yaptığı röportaja ithafen soğan fiyatlarındaki artış ve "depolara baskın" tartışmalarını gündeme getirdi:

BBC'ye bir çiftçimiz konuşuyor. Diyor ki 'bir televizyon kanalı geldi, söyleşi yaptık': Dediler ki, 'kapatın depoyu öyle çekelim', izin verdik. Bir de akşam baktık ki bizim depoyu gösterip, 'Soğanları depolayıp kaçtılar' diye haber yapmışlar."
Et ithal ettiler, depolar doldu. Şimdi de çıktı, 'et ihraç edeceğiz' diyor. Böyle devlet yönetilir mi? Freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz."

Haberde Fundanur Öztürk'e ismini vermeden konuşan işçi şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir televizyon kanalı depoma geldi, röportaj yaptık. İşleri bittikten sonra dediler ki, 'Bir de deponun kapısını kapatın, kenara çekilin, öyle çekelim'. Biz de söyledikleri gibi kapıları kapattık, kenara çekildik ki çekim yapsınlar.Sonra akşam haberleri izlerken bir baktık, benim depomu gösterip 'Stokçular depoyu kilitleyip kaçmışlar' yazıyor. Gözlerimize inanamadık. Halbuki biz oradaydık, satış yapıyorduk, kendileri bize kapıyı kapatmamızı söyledi. Bu kadar da sahtekarlık olur mu?"

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz