Ad

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

75598
Ad

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ABD'li danışmanlık firması McKinsey eksenindeki gelişmelere değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın firmadan danışmanlık hizmeti alınmaycağını açıklaması sonrası "açığa düştükleri" yönünde gelen eleştirilere yanıt veren Bahçeli, "Hükümet McKinsey ile yollarını ayırsa bile bizim tespitlerimiz değişmeyecektir." dedi.

Devlet Bahçeli, McKinsey ile Düyun-u Umumiye'nin karşılaştırılmasını "su katılmamış ümmiliktir" sözüyle değerlendirdi.

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçen hafta grup toplantısında dile getirdiği "saray yancısı" ifadesine de yanıt verdi ve Akşener için "siyasi patolojik vaka" tabirini kullandı.

"Davet varsa icabet eden çıkacaktır."

Devlet Bahçeli, Meral Akşener'in İstanbul'daki evinin önünde yaşanan protestoyu da 'demokratik hak' olarak değerlendirdi ve "Adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu tehlikeli bir meydan okumaydı. Davet varsa icabet eden çıkacaktır. Gerçekten de çıkmıştır" dedi.

Bahçeli devamında şöyle konuştu:

"Üsküdar'da hiçbir Türk kadının heveslenmeyeceği tahrik edici ve terbiye sınırlarını ihlal eden meydan okumalara şahitlik edilmiştir. Toplumun gözü önünde siyaset yapan bir siyasetçi muhattaplarına, pencereyi açıp da, 'erkeksen gelin ulan' diyebilir mi, bu nasıl bir şuursuzluktur. Varsa bir şikayetin polise haber verirsin."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de grup toplantısında bu konuya ilişkin olarak, "Yaşadığımız onca şeye rağmen artık beteri olmaz diyorduk ama Sayın Bahçeli yaptı yapacağını. Türk siyasetine, kara bir leke çaldı" diye konuştu.

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz