Ad

Eva Furnari'den "Boborildo Problemleri"

73804
Ad

Şair Kısakulak ile Bay Mucittaş ve Ailesi isimli kitaplarından tanıdığımız ödüllü yazar ve çizer Eva Furnari yine matrak bir dünyadan sesleniyor.

Boborildo Problemleri’nde, kendilerine her daim problem çıkarmak ve ortalığı birbirine katmak gibi kötü huyları bulunan sevimli Boborildoların günlük yaşantılarından kesitler sunan ele avuca sığmaz bir öykü anlatılıyor.

7 yaş ve üzeri çocuklar, meraklı Boborildoların birbirinden komik problemlerine matematiksel ve mantıksal çözümler bulmaya çalışırken hem eğleniyor hem de zekâlarını ve hayal güçlerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar.

Problem çözmek çocuk oyuncağı! Peki ya Boborildo Problemlerini çözmek? Pek çokları için fena halde akıl almaz, sıradışı ve karmaşıklar. Üstelik alabildiğine de komikler!..

Yalın çizgilerini mizahtan beslenen evrensel öykülerle buluşturan Eva Furnari, Boborildo Problemleri ile bu kez okurlarını hikâyenin bir parçası olmaya çağırıyor! Öyle ki; kitapseverler, yüzlerine yerleşen kocaman bir gülümsemeyle kendilerini Momofo, Dodomilo, Toberto ve diğer Boborildoların problemlerine çözüm üretmekten alıkoyamıyorlar. 

Özgün hikâyesi ve pastel tonlardaki resimleriyle dikkati çeken Boborildo Problemleri, bilim ve matematik gibi konulara değinen eğlenceli anlatımının yanı sıra okurlarına yönelttiği açık uçlu sorular sayesinde çocukların hayal güçlerini ve mantık yürütme becerilerini geliştirmeye katkı sağlıyor.

 

BOBORİLDO PROBLEMLERİ
Öykü, 7 yaş ve üzeri

Yazan ve Resimleyen: Eva Furnari
Türkçeleştiren: 
Rauf Ateş Ertürk
Fiyat: 12,00 TL
Baskı Detayları: 32 sayfa, 1. hamur kâğıt, karton kapak, 15x21 cm
ISBN: 9786052851456
Etiketler: Problem Çözmek, Mantık Kullanma, Bilim, Hayal Gücü, Arkadaşlık, Hayvanlar
Dağıtım Tarihi: Dağıtımda

 

Eva Furnari Hakkında

Eva Furnari 1948 yılında, Roma’da doğdu. İki yaşındayken, ailesiyle Brezilya’ya taşındı. São Paulo Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı ve bir süre Brezilya’daki bir müzede sanat eğitmenliği yaptı. Yazarlık ve çizerlik kariyerine 1980 yılında başladı. Bugüne dek 60’tan fazla kitap yazıp resimledi. Kitapları Meksika, Ekvator, Bolivya, İtalya ve İngiltere gibi ülkelerde yayımlandı ve pek çok ödül kazandı. Kitaplarının birçoğu tiyatro oyunu olarak uyarlanmış, bazıları animasyon filmlere ilham vermiştir. Brezilya’nın ünlü Jabuti Ödülü’ne layık görülen Şair Kısakulak kitabıyla Türkiye’deki okurlarla ilk kez buluştu. Yaşamını hâlâ São Paulo’da sürdüyor.

Ad

Yorum Yaz