Ad

Erdoğan: Çiftçilere 3 milyar 716 milyon TL destek ödemesi yapılacak

84891

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilerle Beştepe’de bir araya geldi.

Erdoğan Mart ayında çiftçilere toplam 3 milyar 716 milyon TL destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

"Kırsal kalkınma projelerinden en çok yararlananlar da birliğimizi kooperatif üyeleridir. Biz de hükümet olarak çiftçilerimizi desteklemek için her türlü çabayı gösterdik, gösteriyoruz. Yılın ilk iki ayında çiftçilerimize beş milyar liralık destekleme ödemesini yaptık. Mart ayında yapılacak desteklerin de ödemesini duyurmak istiyorum.

Çiftçilerimize Mart ayında toplam 3 milyar 716 milyon lira destek ödemesi yapılacak. “Her tarımsal alana kalkıp beton yığınlarını dilersek bu vatana ihanet ederiz. Halen 258 ovamızı sit alanı olarak ilan etmiş durumdayız. bu sayıyı 300'e çıkaracağız. Tarım sektöründe para yani, finans çok önemlidir. Sadece geçtiğimiz yıl çirftçilerimize Ziraat Bankası aracılığıyla 32 milyar lira, tarım kooperatifleri aracılığıyla 6,4 milyar lira verdik.

Ülkemizde en çok tartışılan hususlardan birisi hayvancılıktır. Maalesef vatandaşlarımıza istediğimiz fiyat seviyelerinden et sunamadığımızı itiraf etmemiz gerekiyor. Hayvancılıkta durumumuz daha iyiye gidiyor.

AK Parti gibi Türkiye'nin orman varlığını 4,300 milyon fidanı toprakla buluşturan partiyi ağaç kesmekle suçladılar. Bu ülke yeşilleniyorsa bizimle oluyor."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz