Ulucanlar Cezaevi Belgesel Ahmet Tevfik Ozan

ASLINDA BÖYLE BİR BELGESEL ÇEKMEK AKLIMIZDA YOKTU

Ulucanlar Cezaevi Belgesel Ahmet Tevfik Ozan

BELGESELİN SON SÖZÜ… ASLINDA BÖYLE BİR BELGESEL ÇEKMEK AKLIMIZDA YOKTU.. “ANKARA’DA ŞİİRLERLE ELAZIĞI YAŞAMAK “ ADLI BİR GÖNÜL PROGRAMINA ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MÜCAHİT YANILMAZ’IN TAHSİS ETTİĞİ BİR ARAÇLA GİTTİK..KANAL FIRAT GENEL YAYIN YÖNETMENİ ZEKİ AKBIYIK BİZE KEMERAMAN ORHAN ARSLAN’I GÖREVLİ KILDI.. MANAS KÜLTÜR EVİ VE ANKARA ELAZIĞLILAR DERNEĞİNİN BU GECESİNE ELAZIĞDAN PEK ÇOK YAZAR VE ŞAİR KATILDI.. ELAZIĞLI ŞAİR VE YAZARLAR 9.EKİM.2016 TARİHİNDE ULUCANLAR MÜZESİNİ GEZDİLER..FIRAT TV KAMERASI SÜREKLİ ÇEKİM YAPTI.. ŞAİR VE YAZARLAR TAŞLARA SİNMİŞ BİR HÜZÜN KOKUSUNU YAŞADILAR..ZAMAN ZAMAN BU KOKUYU MISRALARINDA ANLATMIŞ ŞAİR AHMET TEVFİK OZAN’IN HİSSİYATINI DİNLEDİLER.. NİCE SONRA ELAZIĞDA KÜLTÜR VE SANAT DUAYENİ YAPIMCI ŞENER BULUT ULUCANDA RESMETTİĞİ KARELERDEN BİR BELGESEL YAPMAYI MURAT ETTİ… KANAL FIRATIN USTA MONTAJCISI EYYÜP ALTIN’LA STÜDYOYA GİRDİ.. VE BU ESER ORTAYA ÇIKTI.. ULUCANLARIN AKAN GİDEN ZAMAN İÇİNDE BİREY VE CEMİYET ÜZRENDEKİ TESİRLERİ RESMEDİLDİ.. ..AKAN GİDEN ZAMANA BİR KALICI SÖZ..BİR KALICI SELAM BIRAKILDI.. VE TEŞEKKÜR.. ULUCANLAR MÜZESİ PROJE SORUMLULARI ZÜBEYDE KARALI UZUNOĞLU VE MERVE BAYIKSEL’E.. VE ULUCANLAR MÜZESİNİN BANİSİ SAYIN ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI DR.VEYSEL TİRYAKİ’YE…

Dr. Ahmet Tevfik OZAN, Elazığ’da; 1953 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı ilde tamamladı. 1986 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünde göreve başladı. 1988 yılında, Balıkesir İl Sağlık Müdür Muavinliği görevine getirildi. 1990 yılında Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine naklen geçti. İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevini ifa ederken “İl Aşı Sorumluluğu” uhdesinde kaldı. Bu süre içinde, Sağlık Bakanlığı’nca düzenlenen (Polio Eradikasyon Programı, Fenil Ketonuri Tarama Programı, UNICEF’le yürütülen Bağışıklama Yüzdeleri için Saha Çalışmaları Programı, Yönetim ve İletişim Becerileri Programı, Türkiye Birinci Sağlık Taraması Program) larında görev aldı.
Körfez Krizi sırasında Kayseri’de mülteci kampında barındırılan üç bine yakın (Türkmen, Kürt, Süryani ve Arap) mültecisine, altı aya yakın bir süre içerisinde; 24 saat verilen sağlık hizmetleri sorumlusu olarak çalıştı.
Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora Programı öğrencisi olarak (Kayseri ilinde 1990 Yılı Bağışıklama Hizmetlerinin Değerlendirilmesi) konusunda çalışmalarını tamamladı. Halen Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Deontoloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.
Tıbbi çalışmalarının yanında, edebi çalışmaları da bulunan Dr.Ahmet Tevfik OZAN’ın yayınlamış üç şiir, bir makale, bir hatıra kitabı mevcuttur. Türkiye Yazarlar Birliği, İLESAM ve GESAM’ın asli üyesidir.
1994 yılı Uluslararası Struga Şiir Akşamları’na Türkiye Temsilcisi olarak seçilmiştir.
1998 yılında bu yana Türkiye Boks Federasyonu Üyesi ve Sağlık Kurulu temsilcisidir.

https://www.youtube.com/watch?v=vS3mQUawIaY