Duygu Bruce Biyografisi

Merhaba! Adım Duygu Bruce. Okuyan, arayan, dinleyen, yazarak paylaşmayı seven biriyim.

Duygu Bruce  Biyografisi

Merhaba! Adım Duygu Bruce. Okuyan, arayan, dinleyen, yazarak paylaşmayı seven biriyim. Hayatımın uzunca bir bölümünü öğrencilikle geçirdikten sonra bankacı, klinik psikolog ve koç olarak çalıştım. Şimdi bireysel ve profesyonel gelişim koçu olarak çalışıyorum ve  Boğaziçi Üniversite’sinde yarı zamanlı ders veriyorum.

İşimi severek yapıyorum. Okuduğum, araştırdığım her ilginç kaynak, karşılaştığım ya da beraber çalıştığım her insan yeni fikirlere, deneyimlere, hayata ve insana dair öğrenimlere imkan tanıyor.

Bu deneyim ve öğrenimlerden, yaşanmışlıklardan, bilge insanların hayatlarından örnekleri bir araya getirmek ve paylaşmak amacıyla kişisel bir blog olarak başladı Kaf Dağının Eteklerinde. Konusu; felsefe, güncel bilim, sanat ve edebiyattan seçilen başlıklar ile insanın yaşama biçimi, değerleri, amaçları arasındaki bağlantılar,  gözlemler, geçmişten ve bugünden örnekler.

Kaf Dağının Eteklerinde herhangi bir ticari amaç taşımadan, bilgi, düşünce ve deneyimleri yazarak paylaşmanın ve katkıda bulunmanın umuduyla ortaya çıktı.

Blog, masalsı adını, İranlı mistik şair Attar’ın Kuşların Konferansı adlı hikayesinden ilham aldı. Bu epik hikayede, dünyadaki kuşlar toplanarak, kendilerine Egemen olan Simurg’u bulmak ve tanımak tutkusuyla efsanevi  Kaf Dağı’na varmak için uzun, tehlikeli ve mucizelerle dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Tıpkı bizim insan olma yolculuğumuz gibi.

Hoşça vakit geçirmeniz dileğiyle!

https://savantsandsages.com/