Çanakkale’deki Şehitler Abidesi’nin Zeki Müren’in katkıları ile göğe yükseldiğini kaydetti.

İşte Zeki Müren'in Çanakkale Şehitler Abidesi'nin yükselmesi için verdiği mücadelenin öyküsü...

Çanakkale’deki Şehitler Abidesi’nin Zeki Müren’in katkıları ile göğe yükseldiğini kaydetti.
Çanakkale’deki Şehitler Abidesi’nin Zeki Müren’in katkıları ile göğe yükseldiğini kaydetti. İşte Zeki Müren'in Çanakkale Şehitler Abidesi'nin yükselmesi için verdiği mücadelenin öyküsü...
Milliyetçilik ve ülke sevgisi lafla olmuyor. Zeki Müren'in Çanakkale şehitleri için ne yaptığını biliyor musunuz.
Çanakkale’de ikamet eden akademisyen Gökhan Bayram, Çanakkale Şehitler Abidesi ile ilgili önemli bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Bayram tarafından hazırlanan videoda, Zeki Müren’in Çanakkale Şehitler Abidesi’nin yapımına verdiği katkının hikayesi yer alıyor.
Gökhan Bayram, usta sanatçı Zeki Müren’in abide için yaptıklarını şöyle anlattı:
Çanakkale Şehitler Abidesi’ne bakın, ona bakınca Zeki Müren’i de görürsünüz. 1958’de inşaatı parasızlık nedeniyle yarım kalmıştı. Zeki Müren konserlerini hemen yarıda kesti. Önce gazinolardan para toplanmaya başladı. Türkiye’de abide için konserler vermeye başladı. Şehir şehir şarkı söyledi ve oradan gelen parayı, abidenin yapımının tamamlanması için Çanakkale’ye gönderdi.
Bugün Çanakkale’de Şehitler Abidesi var ise kim bilir kaç tuğlasında, kaç kilogram harcında Zeki Müren’in katkısı vardır. Ortada bir delikanlı varsa, gönüllere giren Zeki Müren vardır.
Saygı, Rahmet Ve Minnetle Anıyoruz
Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve anıt görseli olabilir