Başbakan Meral sloganlarına Akşener Atatürk'ün sözüyle yanıt verdi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Anneler Günü'nde Ankara'da düzenlenen konser etkinliğine katıldı.

Başbakan Meral sloganlarına Akşener Atatürk'ün sözüyle yanıt verdi

VOLKAN AKSU - CANAN GÜNEY -FULDEN GÜNEY - FİGEN MERDİVANLI / ANKARA / YENİÇAĞ

Sık sık "Başbakan Meral" sloganlarının atıldığı salonda Akşener şöyle konuştu: 

ANKARA SENİNLE GURUR DUYUYOR SLOGANLARIYLA KARŞILANDI

Bugün Anneler Günü, evlatlarını şehit vermiş annelerin günü. Sizlerin huzurunda bütün annelerin anneler gününü kutluyorum. Anne emektir, anne vazifedir, anne fedakarlıktır. Bütün annelere cenabı hak evlat acısı göstermesin, evlatlarıyla terbiye etmesin. 
Ben çok uzun yıllardır şehit anneleriyle hemhal olan bir insanım. Türkiye şehit annelerinin yüzü suyu hürmetine her zaman var olacaktır. Bu vatan ilelebet payidar kalacaktır.Şimdi gelelim bu salondaki İYİ Parti’li kadınlara. Sizler o iradeyi göstermeseydiniz bugün bizler burada olamazdık. Bugün mecliste grubu olan bir parti olmazdık. Sizler olmasaydınız Türkiye bugün nasıl bir yerde olurdu? Dimdik Elif gibi durmasaydınız, biz elifiz sadece Allah’ın ve bu aziz milletin önünde eğilirim demeseydiniz bugün Türkiye neleri konuşuyor olacaktı? Bugün Türkiye 13.Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağını düşünüyorsa, bugün Türkiye her türlü zorluğa rağmen dimdik yürüyorsa ve geleceğe dair umutla yürüyorsa İYİ Parti’nin kuruluşuna, İYİ Parti’nin kadınlarına, İYİ Parti’nin gençlerine borçludur. Dolayısıyla bir şey değişti Türkiye’de her şey değişti. Allah bin kere razı olsun sizden.

SALONDA BAŞBAKAN MERAL SLOGANLARI ATILDI

Siz Başbakan Meral sloganı atıyorsanız El Hak Başbakan Meral olacaktır.  Atatürkümüzün güzel bir sözü var; “ Hiçbir milletin kadını Anadolu kadını kadar vatanı için, milleti için eziyet çekip ortaya irade koymamıştır. Biz onlara her şeyi borçluyuz.” Bugün burada sizlerin adına, sizin huzurunda geçmişimizi, bugünümüz ve geleceğimiz iradesini ortaya koyan tüm kadınlarımızı en kalpten dileklerimle saygılarımla selamlıyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.