Karamollaoğlu'ndan 'altılı masa' çıkışı: Seçime hazırız

'HERKES SEÇİME HAZIRLANIYOR'

Karamollaoğlu'ndan 'altılı masa' çıkışı: Seçime hazırız

Karar ın haberine göre Altılı masaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet lideri Karamollaoğlu “Kimsenin tereddüdü olmasın. Muhalefeti hazırlıksız yakalama diye bir durum söz konusu değil. Herkes seçime hazırlanıyor” dedi. Saadet lideri, asıl önemli olanın seçim tarihinin belirlenmesi olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Altılı masanın belirleyeceği ortak aday ile ilgili konuştu. "Kimsenin tereddüdü olmasın, seçim tarihi belli olur ortak adayımızı belirleriz" diyen Saadet lideri TV5 yayınında soruları yanıtladı. Karamollaoğlu “Bizim ele almamız icap eden konular belli. Bir defa bir aday belirlenecek, doğru olanı benim kanaatime de göre. Çok açık net olarak ifade edildi, herkes bu konuda da aynı kanaatte seçim tarihi belli olsun, hemen bu arkadaşlar bir araya gelir parti başkanları, genel başkanları, bir adayı belirleriz. Yani bunu da kimsenin tereddüdü olmasın. Ortak aday olacak yani bu benim kanaatim tabii şu anda. Bu yarın nasıl tecelli eder, başka bir durum ortaya çıkar mı o konuda bir şey söyleyemem” dedi.

'HERKES SEÇİME HAZIRLANIYOR'

"Muhalefeti hazırlıksız yakalama diye bir durum söz konusu değil" diyen Karamollaoğlu seçim sürecine girildiğini ifade ederek şöyle devam etti: “Artık aniden muhalefeti hazırlıksız yakalama diye bir durum söz konusu değil. Herkes seçime hazırlanıyor. Bundan dolayı sadece seçim tarihini belirlemek seçim erken olursa mı AK Parti'nin lehine geç olursa mı lehine bu kararı onlar verecek çünkü seçim tarihini Sayın Cumhurbaşkanı belirleyecek. Böyle olunca kendilerinin erken seçim hangi tarihte yapılacak, mesela şubat ayında seçim yapılacak olsa bayağı bir zorlama olur çünkü şubat ayına kadar adaylar belirlenecek, seçim kurullarındaki insanlar sandık başlarındaki sandık üyeleri bütün bunların belirlenmesi lazım.