KAGİDER BAŞKANI ESRA BEZİRCİOĞLU SELANİK’TE DÜZENLENEN KADIN GİRİŞİMCİLER HAFTASINDA KONUŞTU

“KAGİDER olarak 21 yıldır misyonumuz kadın girişimciliğini desteklemek

KAGİDER BAŞKANI ESRA BEZİRCİOĞLU SELANİK’TE DÜZENLENEN KADIN GİRİŞİMCİLER HAFTASINDA KONUŞTU

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, Yunanistan Kadın Girişimciler Derneği SEGE tarafından 7-10 Kasım 2023 tarihleri arasında Selanik’te düzenlenen 5’inci Kadın Girişimciler Haftası’na katıldı.

Kadın Girişimciler Haftası’nın açılışında bir konuşma yapan KAGİDER Başkanı Esra Bezircioğlu, değerli bir paydaş olarak gördükleri SEGE’nin düzenlediği bu etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“KAGİDER olarak 21 yıldır misyonumuz kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların ekonomiye katılımını artırmaktır. Bu hedeflerimize ulaşmak için küresel ortaklıkların çok önemli olduğuna inanıyoruz. Rol modellerin ön plana çıkarılmasının, önemli etkinliklerde güncel trendlerin konuşulmasının, inovasyon, sürdürülebilirlik, girişimcilik gibi konularda kadınların dinlenmesinin çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Küresel İş Kadınları Forumu bunu sağlayan güzel bir örnek. Küresel çapta kadın girişimciler çeşitli sektörlerde adından söz ettiriyor, yenilikçi ruhları ve kararlılıkları ile iş dünyasında olumlu değişime yön veriyorlar. Bu etkinlik bizi bir araya getiriyor, iş dünyasında dayanışmanın ve kalkınmanın öneminin altını çiziyor.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını kutladık. Kadınlar açısından bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti'nin kadınların eşit siyasi ve hukuki haklara eriştiği ilk modern ülkelerden biri olduğunu görüyoruz. Kadınların girişimcilik yoluyla ekonomiye katılımı için çalışan bir kuruluş olan KAGİDER'in başkanı olarak hem ülkemizde hem de dünyada kadının konumunun daha iyiye gittiğini görmek istiyorum. Daha çok kadın girişimci ve daha çok kadın lider görmeyi diliyorum.”

İki yılda bir yapılan etkinlikte tüm dünyadan girişimciler, karar vericiler, uzmanlar ve profesyoneller bir araya gelerek fikir ve bilgi alışverişi yapıyor, deneyimlerini aktarıyorlar.

Hafta boyunca farklı sektörlere odaklanan toplantılar yapılıyor ve önde gelen, itibarlı kurumların temsilcileri ve tanınmış konuşmacılar söz alıyor. Bu toplantılarda girişimciler uluslararası networklerini geliştirme olanağı da buluyorlar.