Sizin titriniz "tacir" midir "eğitimci" mi?

Öğretmenlikte tıpkı avukatlık gibi, vicdanı ayak altına alıp yapılabilecek bir meslek değildir.

Sizin titriniz "tacir" midir "eğitimci" mi?

Dur ezgi çok sert yazma diye, kendimi uyarmaya çalıştım. Ama olmadı:)

Bu üçüncü oldu, elimde mevcut davalarda var ve aynı konudan muzdarip en az üçüncü #öğretmen müvekkilim oldu.

Yahu eyy özel okullar, diyeceğim; ki eyyy ile başlayan cümleleri sevdiğinizi biliyorum. Sizin gelir kapınız, öğrencinizin velisidir. 6000 TL ile 8000 TL arasında aylık ücret ile çalıştırdığınız güzelim hayalleri olan öğretmenler değil!!!

Bu "cezai şart" adı altındaki, açık gabine son verin. Dev sermayeli şirketler dahi, ticari ilişkide bulundukları meselelerde, cezai şart taleplerini haklı gerekçelere, zarara ve benzeri şartlara dayandırırlar. Bu dayanaksız sözleşmeler ile oluşmayan zararı talep etme hali en basit şekliyle, vicdansızlıktır.
Hukuk bunun karşısında sessiz kalmayacaktır, benim inancım tam.

Davalar bittiğinde sonucu da sizinle paylaşacağım. Ama sonuç olumsuz dahi olsa, bu konuda mücadele etmekten vazgeçmeyeceğim. Benim gibi düşünen meslektaşlarım var, elinize böyle bir dava dilekçesi tebliğ olursa, endişeye kapılıp bir senelik maaşınızı bu kurumlara yedirmeyin. Bir avukat bulun.

Öğretmenlikte tıpkı avukatlık gibi, vicdanı ayak altına alıp yapılabilecek bir meslek değildir. Bu uygulamayı yapan özel okulların "yöneticilerine" de gitmişken sorun derim, sizin titriniz "tacir" midir "eğitimci" mi?

Ezgi Erkin Kozanlı

Avukat&Arabulucu

www.ezgikozanli.av.tr