İyi Görün, İyi Hisset - Marisa Rose Defilippo

Sen ne giyersen onu giyersin. Giydirin ya da giydirin..

 İyi Görün, İyi Hisset - Marisa Rose Defilippo

 İyi Görün, İyi Hisset - Marisa Rose Defilippo

Sen ne giyersen onu giyersin. Giydirin ya da giydirin..

İster inanın ister inanmayın, kıyafet seçiminiz ruh halinizi etkileyebilir. Güzel bir üst kısım yerine büyük boy bir tişört veya sweatshirt seçmenin ruh halinize yansıyabileceğini düşünmek aptalca görünebilir, ancak son çalışmalar "bol, huysuz kıyafetler giymiş bol miktarda zaman geçiren insanların daha depresif hissetme eğiliminde olduklarını, oysa daha kaliteli üstler ve kot pantolonlar gibi daha güzel kıyafetler giyenlerin daha mutlu hissetme eğiliminde olduklarını" kanıtlamıştır. Bunu düşünürseniz, işler bir araya gelmeye başlar ve kıyafet ile ruh hali arasındaki ilişki daha belirgin hale gelir. Kötü bir ruh halindeyken, gerçekten güzel giyinmek isteyecek misiniz? Cevap muhtemelen hayır.

Bununla birlikte, ufacık ruh halinizden kurtulmanın etkili bir yolu, güzel giyinmek olabilir.

Bu teori özellikle iş dünyasında tasvir edilebilir. Yazar Joe Pinsker, bu fenomeni "beyni giydirmek" olarak açıklıyor ve daha güzel giyinmenin bireylerin düşünce süreçlerini değiştirebileceğini ima ediyor. Buna ek olarak, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Northridge'den psikoloji profesörü Abraham Rutchick, "resmi kıyafetler giymenin bizi güçlü hissettirdiğini ve bunun dünyayı görme biçimimizi değiştirdiğini" doğrulayan bir çalışma yürüttü.

Giyim tarzı sadece ruh halinizi psikolojik olarak etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kıyafetlerinizin renkleri de ruh halinizi etkileyebilir.

Kırmızı kıyafetler: olumlu duygular, güç, tutku ve romantizm önerir.

Sarı kıyafetler: mutlu, neşeli ve yaratıcılığı teşvik eder.

Mavi giysiler: rahatlatıcı ve sakinleştirici.

Siyah kıyafetler: Daha ciddi ve profesyonel bir görünüm ve tutum sergiler.

Mor giysiler: Daha sofistike bir görünüm kazandırır.

Yeşil giysiler: sakinleştirici ve stres giderici.

Moda, beyaz gerçekten zamansız olduğu için farklı stilleri tasvir edebilir. Kullanıcıyı zorba olmadan profesyonel, şık, modern, zarif ve resmi görünmeye teşvik eder.

Kulağa ne kadar basmakalıp gelse de, kıyafet seçiminiz ne tür bir insan olduğunuzu tanımlama yeteneğine sahiptir.

Yukarıdaki ifadeyi destekleyen bir çalışmaya rastladım. Bu çalışmada bireyler arasındaki farklılık gösterilmiş performans ortaya çıkarılmıştır. Tüm deneklerden beyaz bir laboratuvar önlüğü giymeleri istendi, ancak bazı deneklere paltonun bir doktora ait olduğu ve diğerlerine bir ressama ait olduğu söylendi. Doktor paltosu olan bireyler arasındaki performansın daha özenli ve motive olduğu gözlenmiştir. Bundan, deneklerin performans seviyelerinin belirli mesleklere bağlı olarak değiştiği ortaya çıktı.

Gün için bir kıyafet seçerken, kıyafet seçiminizin ne kadar psikolojik bir etkisi olabileceğinin kesinlikle farkında değilsiniz. Yani harika hissetmek istiyorsan, o zaman harika giyinmelisin!

Kalk! Giyin! Ortaya çık!

https://www.linkedin.com/company/malloftrends/