Gözleriniz yaşaracak... "Vatan nedir?" diye sordular; Kimsesiz şehidin yazdığı son mektubu ezbere okudu

Gözleriniz yaşaracak... "Vatan nedir?" diye sordular; Kimsesiz şehidin yazdığı son mektubu ezbere okudu

Gözleriniz yaşaracak... "Vatan nedir?" diye sordular; Kimsesiz şehidin yazdığı son mektubu ezbere okudu
Sarı Mikrofon isimli YouTube kanalı bir vatandaşlara, “Vatan nedir?” sorusunu yöneltti. Vatandaşın kendisine yöneltilen soruya Şehit Komando Uzman Çavuş Murat Akman'ın ailesi olmadığı için Türk milletine yazdığı son mektubuyla cevap verdi. O anlar izleyenleri duygulandırırken, söz konusu video sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Sarı Mikrofon isimli YouTube kanalı vatandaşlara, “Sizce vatan nedir?” sorusunu yöneltti. Bir vatandaşın, kendisine yöneltilen soruya Şehit Komando Uzman Çavuş Murat Akman’ın Türk milletine yazdığı son mektubu okuduğu anlar duygulandırdı.

Murat Akman'ın şehit olması sonrası gazete de yayınlanan mektubun tam metni de şu şekilde:

"Bu yazı bir komanda Uzman Çavuş er mektubudur ve siz bu mektubu gazeteden okuyorsanız ölmüşüm demektir. Bir ailem olsaydı bu mektubu onlara yollamak isterdim ama yok.

Size koğuştaki ranzamdan yazıyorum. şu an etrafımda Adana, ağrı, Sivas, Edirne, Diyarbakır, Ankara, Antalya, İzmir, Urfa, Trabzon... Türkiye’nin dört bir yanından birbirini tanımayan ama birbirlerinin canını korumaya yemin etmiş bir sürü asker var. Birazdan operasyona gideceğiz, tek dileğimiz kayıp vermeden geri gelmek.

İlerde ölürsem eğer diye bir mektup yazmak çok zor. Aklına getirmek istemez ya insan ölümü, hani her zaman bir umut vardır ya. Askerliğim bittikten sonra yırtıp atacaktım bu mektubu ama şu an okuyorsanız yırtamadım demektir. Zaten pek de kalem tutmaz elim. Silah tutmayı daha iyi bilirim. Sizi korumam için siz öğrettiniz silah tutmayı.

Tuhaf olan siz bu mektubu okurken ben neden öldüğümü bile bilmiyor olacağım. Ya bir mayına bastım ya da yediğim bir kaç kurşun. Bileniniz var mı ben nasıl öldüm?

Kışlada her televizyona bakışımda birbirinizi öldürdüğünüzü birbirinizin canını yaktığınızı gördüm. Müziğin sesini çok açtı diye komşusunu vuranlar. Gücü kadına yetenler. Cebindeki on lirası için adam vuranlar. Kız arkadaşına baktı diye alayını bıçaklayanlar.

Bileniniz var mı ben kimi korumak için öldüm?

Eti az pişti diye garsona çıkışan adam; sen rahat uyu diye kurşunlar başımın üstünden geçerken ben dağda her bulduğumu kesip yedim.

Arabasını solladılar diye levyesini kapıp arabadan inen adam, beni bir çöp bidonuna atıp giden anam; söylesene ben kimin için öldüm?

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/gozleriniz-yasaracak-vatan-nedir-diye-sordular-kimsesiz-sehidin-yazdigi-son-mektubu--286587h.htm