Astrolog Emire Tuğçe Akarlar 3 yıla damga vuracak olaylar zincirini açıkladı.

Herkesin hayatı değişecek

Astrolog Emire Tuğçe Akarlar 3 yıla damga vuracak olaylar zincirini açıkladı.

Astrolog Emire Tuğçe Akarlar, 19 Kasım’da başlayan Algol tutulmasıyla birlikte “hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını” belirtti.

Astrolog Akarlar, 2021 yılında hayatın hep belirsizlikle geçtiğini ancak 2022 yılında bu belrsizliklerin yaşanmayacağını aktardı.

Tutulmanın 3 yıl boyunca etkisini göstereceğini açıklayan Akarlar, duyguların en tepeye çıkacağını söyledi.

Astrolog Emire Tuğçe Akarlar’ın ilgili yazısı şu şekilde:

19 Kasım… 3 sene boyunca hayatımızda her ne olacaksa, biz hep dönüp bugüne getirecek.. ‘19 Kasım 2021, ne ay tutulmasıymış arkadaş, ortalık yıkılmıştı bir Medusa lafı almış gidiyordu; haklılarmış!’ diyeceksiniz.

‘Saçları yılan, ürkütücü kesik başlı kadın figürü değil miydi şu Medusa, hani ters dönmüş olan’.. Evet evet.. farklı farklı öyküleri var hakkında ve fakat hepsinin alt anlamlarını çıkardığımız zaman dikkatimizi çeken şey güç savaşı… Muazzam takıntılı bir zihin ile başarılabilecek şeylerinin sınırının olmaması ve sınırsızlığın içinde tatmin olmanın zorluğunu anlatır bize Medusa. Kadın cinselliğinin çirkinleştirilmesini, yasaklanışını gösterir. İçimizde çoğalmak ve bu sayede hayatta kalmak isteyen çok arkaik bir tarafımızdan gelen saldırganlığımızı hatırlatır bize. Güzelliğin içindeki çirkinliği anlatır. Sonun, başlangıçtan bütünüyle farklı olabileceğini ve bu farkın her şekilde çok büyük bedeller ödeterek geleceğini vurgular. Menfi sevişleri, satın alınmış beraberlikleri anlatır. Şehvetin ne kadar karanlık yolları tercih edebileceğini ve tutkularımızın çift yönlü olduğunu; rezilliğin de vezirliğin de bizim için olduğunu gösterir.

Bu tutulma; Medusa ile anılan Algol yıldızının işte tam üzerinde gerçekleşiyor… Algol çift yıldızlardandır ve gökyüzündeki hareketi, adeta birbirlerini kovalarcasına, birbirlerinin etrafında dönüp durma şeklindedir.. Eril ve dişilin dansıdır adeta. Birbirlerini kovalarken pat bir anda biri diğerinin üzerini kapatıverir ve sonra hızlıca uzaklaşır ve döngü devam eder. Uzaktan üçüncü bir yıldız da hemen arkada onları seyretmektedir sönük ve cılız… Medusa bu 3 yıldızdan biridir; üç kardeşten ölümlü olanıdır. Ölümlü olanın ölümsüzleşmesini hatta ikonikleşmesini anlatır öyküsü bize.

Prenses Diana, Salvador Dali, Frida Kahlo, Woodey Allen, Rihanna, Pablo Picasso, Robert De Niro, Versace… Hepsinin haritasında Algol etkisi vardır; toplumları peşinden sürükleyebilecek, kendilerine hayran brakabilecek bir aura getirir. Ün ve şöhret kaçınılmazdır. Sanatsal bir yaratıcılık her zaman keşfedilmeyi bekler. Algol’ün ödeteceği bedelin boyutu da aslında olay anında gökyüzünde hangi yüzüyle parlamakta olduğuna bağlıdır. En olumlu halinde; kronik ağrılara, trioid problemlerine, işitme sorunlarına, kulak bölgesinde türlü rahatsızlıklara, boyun fıtıklarına neden olur; ‘algoloji’ diye bilinen, kronik ağrıların tedavisi üzerine çalışan bilim dalı da adını tam olarak buradan alır.

Ay tutulmaları ise; duygularımızın en tepeye çıktığı, bir şeylerin artık bittiği, sonuçlandığı, bir devrin kapandığı özellikle de hayatımızda kadınlarla ilgili durumların gün yüzüne çıktığı, kaderin yazıldığı gök yüzü zamanlarıdır. Tutulmanın gerçekleştiği hattın temasını yukarıda uzun uzun anlatmamın sebebi aslında tam olarak şu; hayatınızda nasıl bir dönemden geçmekte olduğunuzun lütfen farkında olun. Çünkü, Boğa burcundaki Ay tutulmasının etkisini, 16 Mayıs’ta Akrep burcundaki Ay tutulması ile daha da pekiştireceğiz. HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK. Akrep ve Boğa hattı dönüşümdür, krizi çözebilmek için gerekirse acımasız kararlar almaktır. Strateji yapmak ve sonunda kazanmaktır. Kazanmak için yok etmekten ya da yok olmaktan korkmamaktır. Bitirmekte olduğumuz 2021’e baktığımız da; durumların içinde hep bir esneklik, hep başka olasılıklar, belirsizlikler vardı.. 2022 artık öyle olmayacak. Bugün itibariyle artık siyah ve beyaz diye gelecek hayat.. grileri arayacağız, esneyebildiğimiz zamanları özleyerek, kabuklarımızı kıra kıra eskimiş olandan ebediyen ayrılacağız.

Sorun kendinize; kim size eziyet ediyor, sizi hafife alıyor.. kime karşı bileniyorsunuz.. Eminim şuan çok karanlık bir taraftan beslenen iç seslerinizle mücadele halindesiniz. Belki de sizsiniz birisine ya da birilerine acımasızca içten pazarlıklı hesaplarla yaklaşan.. Bakın bir, kime ve neye karşı muazzam bir açlık duyuyorsunuz..

En büyük arzunuz nedir? Sorun kendinize cidden… ‘En çok neyi arzuluyorum?' ardından bu arzunun nereye köklendiğine bakın.. Manipüle mi ediliyorsunuz yoksa siz mi manipüle ediyorsunuz… Hırslarınızdan ötürü gözünüz kör olmuş olabilir mi belki ve bunun için her şeyi yapmaya hazır mısınız? Eğer tam olarak motivasyonunuz, istediğinizi elde etmek için her şeyi yapmak üzerineyse… Yapmayın! Karanlıktan gelen o yıkıcı sesi takip etmeyin.. yoksa sonuçları beklentinizin çok ötesinde olabilir. En azından ben uyarmış olayım..

İçinizdeki bu enerjiyi; dönüştürücü ateşi çok daha yapıcı ve sakin bir tavırla iyi bir yere yönlendirin.. aydınlık tarafta kalın, dürtülerinizi kontrol edin. Dürtüyü yönetirseniz, hayatınızı yönetebilirsiniz. Bunu hep hatırlatın kendinize.

Tutulmanın ekonomi üzerindeki etkisinden konuşup can sıkmaya gerek olmadığına inanıyorum, yaşıyoruz ve görüyoruz zaten.. olumlu taraftan bakacak olursak, hayatlarınızda gerçekten bir fırsat, bir kazanım; oldukça destekleyici ve tahmininizin çok ötesinde bir güzelliği yaşamınıza taşıyabilir. Abartıları yönetir, aç gözlülüğü kontrol eder, aşırıya kaçmazsanız, korumanız gereken değerlerin farkında olursanız; Mayıs’ta çok daha fazla rahat edeceksinizdir. Çünkü hazırlıklısınızdır. Ayaklarınız yere basmıştır ve ayrılık o kadar can yakmayacaktır. Ayrılığın ardından gelecek yeni limanı okumuşsunuzdur çünkü, en azından ummuşsunuzdur. Ve artık vakit dersiniz.

Tutulmanın yöneticisi Venüs Oğlak burcunda, her şeyin bir bedeli olduğuna inanır ve kendini yeterli görmekte zorlanırken, lütfen komplekslerinizin esiri olup kimseye kötülük yapmayın. Yani bunun başka bir ifadesi yok… içimizdeki iyiyi ve kötüyü bu kadar yakından duyabiliyor olmanın avantajını kullanabilmeyi diliyorum özetle. Zira en başında dediğim gibi; vereceğiniz kararlar, ağzınızdan çıkacak sözler, ihtiraslarınızın yol açacağı sonuçlar 3 yılınıza damgasını vuracak… Anı kurtarmakla değil, birey olabilmekle ilgilenin.

Sevgiler

EMİRE TUĞÇE AKARLAR

YENİCAG