100 binlerce ev tekstili ürünü tek çatı altında

Ev tekstili sektörünün heyecanla beklediği EVTEKS Fuar’ı Antalya’da

100 binlerce ev tekstili ürünü tek çatı altında

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından biri olan CNR EVTEKS - Uluslararası CNR Ev Tekstili Fuarı,  26’ncı kez ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 10-14 Eylül 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan fuarı, bu yıl 100 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük ev tekstili ve dekorasyonu fuarlarından biri olan CNR EVTEKS - Uluslararası CNR Ev Tekstili Fuarı, bu yıl 26. kez kapılarını açıyor. İhracatın ve turizmin başkenti Antalya’da düzenlenecek fuar, 120 ülkeden, yerli ve yabancı 100 binin üzerinde ziyaretçiyi 60 bin metrekarelik alanda buluşturacak.

CNR EVTEKS Fuarı, bu yıl 5 gün boyunca 130 ülkeden yüzlerce firmaya ev sahipliği yapacak. Fuarda ev tekstili, kontrat tekstil, tasarım, zemin ve duvar kaplamaları alanlarındaki yeni ürün ve koleksiyonlar sergilenecek.

100 binlerce ev tekstili ürünü tek çatı altında

CNR EVTEKS’in, ürün portföyü ve çeşitliliği ile tüm dünyanın en ilgi çeken fuarları arasında yer aldığını dile getiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem; “100 binlerce ev tekstili ürününü tek çatı altında CNR EVTEKS Fuarı’nda buluşturacağız. İç mimarlar, tasarım ve konsept mağazaları, mobilya showroomları, distribütörler, ithalatçılar, toptancılar, mağazalar, zincir mağazalar, kontrat firmaları ve otellerden profesyonel alıcıların ziyaret edeceği fuarda, Avrupa, Orta Doğu, Körfez Ülkeleri, Kuzey Afrika ve BDT Ülkeleri'nden sektör profesyonelleri ağırlayacağız” dedi.

Antalya ev tekstili ihracatının da merkezi olacak 

Ürün portföyü ve çeşitliliği ile tüm dünyanın en ilgi çeken fuarları arasında yer alan CNR EVTEKS Fuarı’nın global ev tekstili ticareti açısından en uygun tarih olan 2022 Eylül’de yapılacak olması, katılımcı firmaların yabancı alım gruplarıyla çok daha fazla iş ilişkileri kurması açısından hayati önem taşıyor.

Antalya’nın, turizmin yanında ev tekstili ihracatının da merkezi olacağını vurgulayan Erem; “Fuara yabancı alıcılar oldukça ilgi gösteriyor. Özellikle Rusya’daki fuarların iptal olması nedeni ile Rus ve Ukraynalı alıcıların da sabırsızlıkla beklediği fuar için sadece Rusya’dan 12 binin üzerinde satın almacı online bilet rezervasyonu yaptırdı. Fuarın toplam yabancı online bilet rakamı ise daha şimdiden 26 binin üzerine çıktı. Yerli alıcıların da yoğun ilgisini çeken Antalya, CNR EVTEKS’i ziyaret edecek alım guruplarına, çok büyük ticaret anlaşmaları imzalamanın yanında, fuar ziyaretlerini kısa bir tatil fırsatına çevirme olanağı da sağlayacak” dedi.