Zeki Müren'in hayatı film oluyor

Zeki Müren'in hayatını konu alan filmi için hazırlıklara başladığını duyurdu.

Zeki Müren'in hayatı film oluyor

Karar Gazetesinin Haberinde "Ayla" ve "Müslüm" gibi rekorlar kıran filmlerle tanınan ünlü yapımcı Mustafa Uslu, Zeki Müren'in hayatını konu alan filmi için hazırlıklara başladığını duyurdu.

Türk Sanat Müziği'nin en büyük yorumcularından Zeki Müren'in hayatı da film oluyor. İzlenme rekorları kıran "Ayla", "Müslüm", "Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu" ve "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" gibi yapımlara imza atan yapımcı Musta Uslu, hazırlıklara başladığını duyurdu.

Uslu, Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner ile anlaştıklarını açıkladı.

NTV'de yer alan habere göre;Güner'in "Masal Tadına" kitabından yola çıkılarak Mustafa Uslu ve Özer Feyzioğlu tarafından senaryo yazılmaya başlandı. Yapımın ilk tanıtım fragmanı 29 Eylül’de Bodrum Film Festivali’nde gösterilecek.

KİM CANLANDIRACAK?

Zeki Müren’in hayatını kimin canlandıracağı şimdilik açıklanmazken, filmde sürpriz isimlerin olması bekleniyor. Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner, büyük bir sorumluluk aldıklarını söyleyerek “Herkes için ‘Sanat Güneşi’ olabilir ama o benim güneşimdi. Onu en güzel şekilde tanıtmak, yansıtmak, gerçekleri sevenlerine aktarmak istiyorum" ifadelerini kullandı.