SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR../ Müzeyyen KESKİN *

SİYANÜRE HAYIR KAMPANYASINA’’ İMZANIZI ATARAK SİYANÜRE HAYIR deyin.

SEN NEYMİŞSİN SİYANÜR../ Müzeyyen KESKİN *

Siyanür bildiğimiz anlamda; zehir, yok eden, kurutan, canlıya yaşam hakkı vermeyendir. Dokunduğu yerleri yakıyor yok ediyor ve zehirliyor.. Karşılığında da birilerinin cebi doluyor. Bir sürü doğa, hayat, yaşamlar, yeşillikler canlılar tabiat ana kan ağlarken cebi dolanlar. Yemyeşil ormanların tepelerini kelleştiriyor. Orada bir daha ot, ağaç, canlılar börtü böcekler yaşamıyor sular ve toprak aşırı derecede zehirleniyor. Hayat orada yok oluyor. Ne yağmur yağar ne de selleri, heyelanları engelleyebilirsiniz. Oksijen kalmıyor ey cebi dolanlar sizin de nefesiniz kesilebilir. O paraları yiyemezsiniz.
Hani nerede çıkarılan altınlar nereye koydunuz, bir gösterin nere de yatırım yaptınız. Milletin hangi müşkülleri bitti. Refah mı yaşıyoruz.
Aklıma gelen birkaç yeri sayabilirim siyanürle altın aranan yerleri; Kazdağları/ Kirazlı, Fatsa artık kuşlar bile ötmüyor, fındıklar zehirleniyor. Sivas/ Divriği, Samsun, Kapadokya, aklıma gelenler.

Şimdi de Canım Amasya/ Taşova Tokat/ Erbaa ve Kelkit Vadisinde siyanürle altın aramak için izin alsalar da, Amasya Taşova halkının önünde duramayacaklar.
Taşova Çevre ve Doğa Platformu’nun başlatmış olduğu. Bununla ilgili doğaya duyarlı doğa hayranı ve sanatçı dostu; Özgür Mobilya Yön. Krl. Başkanı Ali Rıza AĞIŞ ve Ailesinin kampanyasını devam ettirdiğini ve Taşova meydanında ve birçok emeği geçen bütün emek verenlere sonsuz teşekkürler. ‘’Siyanüre Hayır Kampanyası’’ Taşova Yeşil Kalsın, Boğalı yaylalarında bütün yaylalarımızdan siyanürle altın arayacaklarmış. kampanya çok iyi gidiyor. 1.210 aşmış ayrıca; Change. Org. dan da 869 kişi imza vermiştir biraz daha gayret. O canım doğayı yok edeceklermiş Yaylalarımızı, ormanlarımızı, yeşilimizi, sularımızı, kuş ve kelebeklerimizi hayvanlarımızı oksijen depolarımızı Şahin Yaylamızı halkın mesire yerlerini, yılda bir olsa da Yayla şenliklerinin yapıldığı gurbetteki insanların oralarda hasretle kucaklaşılan, sevgi, özlem giderdikleri eğlence ve dostluğun, kavuşmaların yerleri. Hangi altın daha kıymetlidir bu mutluluktan.
Çekin ellerinizi çekin sevgi, hayat, can bulduğumuz doğamızdan yayla ve ormanlarımızdan. Zehirlemeyiniz.
Haydi..! Amasya 7 ilçesi ve bütün belediyeler, köyler ‘’SİYANÜRE HAYIR KAMPANYASINA’’ İMZANIZI ATARAK SİYANÜRE HAYIR deyin. Bir daha geri dönüşü olmaz.

Bizim madenlerimiz altından kıymetli; Elma, kiraz, bamya, soğan, insanın yaşaması için şifa verir. Ama siyanürlü ölüm getirir. Nice sağlıklı doğaya.. Selam sevgi saygıyla..
*
Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı