Ezop Masalları'na ''SEN de OKU'' dokunuşu...

''SEN de OKU Klasikler'' koleksiyonundaki yerini alan bu eşsiz eser

Ezop Masalları'na ''SEN de OKU'' dokunuşu...

Eşsiz edebiyat klasiklerine ''Sen de Oku'' dokunuşu...

Okuma güçlüğü çeken çocuklara, rahat okuyabilecekleri, başarı hissi ile birlikte keyif alabilecekleri bir kitaplık oluşturma fikrinden yola çıkan ''Sen de Oku'' koleksiyonunda yeni bir dönem başlıyor.
 
Yılları aşıp klasikleşen ama kimi zaman sayfa sayılarının çokluğu kimi zamansa dilbilgisi ve sözcük seçimlerindeki bazı zorluklar nedeniyle çocukların okuma fırsatı bulamadıkları ve okuyamadıklarından ötürü üzüntü duydukları eserler, orijinalliğinden ve edebî lezzetinden hiçbir ödün vermeden, duru bir dille yeniden anlatılıyor.
 
Zamana meydan okuyan eşsiz klasikler, ''Sen de Oku Klasikler'' koleksiyonu kapsamında, usta yazarlarımızın ellerinde yeniden hayat buluyor!

Ezop Masalları
(Sen de Oku Klasikler)
Şiir/Masal

Okuma Seviyesi: *****
İlgi Yaşı: 6-9

Orijinal Eser Sahibi: Ezop
Yeniden Anlatan: Mavisel Yener
Resimleyen: Damla Tutan

Fiyat: 20,00 TL
Baskı Detayları: 64 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, karton kapak, 13,5x19,5 cm
ISBN: 9786052854051

Etiketler: Hayvan Sevgisi, Farklılıkların Zenginliği, İletişim, Dayanışma, Sorun Çözme

Dağıtım Tarihi: Dağıtımda

EZOP MASALLARI
SEN de OKU KLASİKLER
MAVİSEL YENER - DAMLA TUTAN

 
Ezop Masalları'na ''SEN de OKU'' dokunuşu…

Edebiyatımızın üretken kalemlerinden Mavisel Yener, asırları aşıp gelen ve sanatın her alanına esin kaynağı olan Ezop Masalları'nı, şiir ve masal türünü harmanlayarak yeniden anlatıyor.

Özenli ve titiz bir çalışmanın meyvesi olarak, ''SEN de OKU Klasikler'' koleksiyonundaki yerini alan bu eşsiz eser; hâlihazırda raflarda yer alan pek çok Ezop uyarlamasından farklılaşıyor.

Büyük usta Ezop'un izinden yürüyerek geçmişle gelecek arasında edebiyat köprüleri kuran Yener, toplumun değer yargılarına temas eden masallar aracılığıyla insanların hayatına ayna tutuyor.

 
Boynuzlarıyla övünen geyiği, aslan kovalamaya başlayınca başına gelmedik kalmıyor. Fare, aslana aş olacakken kahramana dönüşüyor. Sürüsünü otlatırken canı sıkılan çoban, köylüleri kandırmak için nasıl bir yalana başvuruyor? Karıncayla Ağustos BöceğiAltın Yumurta Yumurtlayan TavukMaymunla Balıkçılar ve daha niceleri... İnsanlık kültürünün ortak mirası olarak tanımlanan ve mazisi M.Ö. 6. yüzyıla kadar dayanan Ezop Masalları, yaşadığımız dünyaya eleştirel bir pencereden ''yeniden'' bakmamızı öneriyor.
 
Kıssadan hisse masallar aracılığıyla düşünmeye ve sorgulamaya davet eden kitap, geçmiş onca zamana rağmen gerçekte insana dair pek az şeyin değiştiğini anımsatıyor.  

Çağdaş eğitim yöntemleri kapsamında önemli bir yeri bulunan ''Evrensel Değerler'' ile birebir örtüşen temalara da değinen bu manzum masallar, Damla Tutan'ın resimleriyle renkleniyor.
 
Mavisel Yener, şiirsel bir üslupla yepyeni bir yorum getirdiği Ezop Masalları'yla her yaştan okurlarına bir kucak dolusu masal armağan ediyor.