ElClásico’nun tüm heyecanı, İstanbul'un kalbinde yaşandı: #ElClasicoinTurkey

“İstanbul’da olduğumuz için çok mutluyuz”

ElClásico’nun tüm heyecanı, İstanbul'un kalbinde yaşandı: #ElClasicoinTurkey

Dünya futbolunun bir numaralı maçı olarak gösterilen ElClásico’nun bu sezonki ilk randevusu, LaLiga tarafından Bomontiada Babylon’da gerçekleştirilen #ElClasicoinTurkey etkinliğinde yaklaşık 300 katılımcı tarafından canlı izlendi. LaLiga’nın global elçileri Guti Hernandez ve Samuel Eto’o’nun da Türk futbolseverlerle bir araya geldiği organizasyona medya mensuplarının, sporseverlerin ve influencer’ların ilgisi çok yüksek oldu. Guti Hernandez ve Samuel Eto’o ise bir kez daha Türk futbolseverlerle buluşma şansı buldukları için çok mutlu olduklarını belirttiler.

24 Ekim 2021, İstanbul, Türkiye – Dünya futbolunun en tutkulu mabetlerinden İstanbul, 24 Ekim 2021 Pazar günü çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı ve futbol tarihinin en popüler maçı, Bomontiada Babylon’da izlendi.

LaLiga’nın yaklaşık 300 katılımcıyı bir araya getirdiği #ElClasicoinTurkey etkinliği sayesinde ElClásico’nun tüm heyecanı İstanbul’un kalbinde yaşandı. LaLiga’nın küresel elçileri Guti Hernandez ve Samuel Eto’o’nun da İstanbul’a geldiği bu özel etkinlik sayesinde dev maçın heyecanı; müzik, eğlence ve coşkuyla birleşti.

Mete Türkmenoğlu: “Gördüğümüz ilgiden çok memnunuz”

#ElClasicoinTurkey organizasyonunun gördüğü ilginin, beklentilerinin de üzerine çıktığını söyleyen Mete Türkmenoğlu ise etkinlikten sonra şu açıklamaları yaptı:

“Türkiye, LaLiga ekosisteminde çok önemli ve değerli bir yere sahip. Bunu hem maç içeriklerinin gördüğü ilgiden hem de sosyal medya etkileşimlerinden görebiliyoruz. Bu doğrultuda yeni bir marka kimliği oluşturduğumuz ElClásico için İstanbul’da da bir etkinlik gerçekleştirme fikri için büyük bir motivasyona sahiptik. Gördüğümüz ilgi, beklentilerimizin de ötesine geçti. Bunun için futbolseverlere, katılımcılara, medya kuruluşlarına ve medya mensuplarına çok teşekkür ediyoruz. LaLiga olarak Türk futbolseverlerle aramızdaki bağı güçlendirmeye önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz.”

“İstanbul’da olduğumuz için çok mutluyuz”

#ElClasicoinTurkey etkinliği için İstanbul’a gelen LaLiga elçileri Guti Hernandez ve Samuel Eto’o, Türk taraftarlarla bir kez daha buluştukları için çok mutlu olduklarını söylediler. Etkinlik öncesinde gerçekleştirilen medya buluşmasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan iki efsane, Türk halkının futbola çok büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu, LaLiga ve ElClásico’nun da onlar için özel bir öneme sahip olduğunu söylediler.

Guti Hernandez ve Samuel Eto’o, etkinlik boyunca futbolseverlerin fotoğraf çektirme ve imza alma ricalarını da geri çevirmedi. 2021 – 2022 sezonunun ilk ElClásico randevusunun ardından davetliler kapanış partisinde keyifli bir akşam geçirdi.

Dünyanın en inovatif ve sosyal sorumluluk projeleriyle en çok toplumsal değer yaratan futbol organizasyonu LaLiga, Türkiye’de gerçekleştireceği yeni etkinlikler sayesinde ülkemizdeki futbolseverlerle bir araya gelmeye devam edecek.