“Akıl, Beyin, Kültür”de bu hafta yalan-doğru konuşulacak

17 Ocak 2021 Pazar günü ekrana gelecek bölümünde “yalan-doğru” konusu işlenecek.

“Akıl, Beyin, Kültür”de bu hafta yalan-doğru konuşulacak

Akıl, Beyin, Kültür”  17 Ocak Pazar günü TV100’de yayınlanacak

 

Zıt kavramların farklı bakış açılarıyla ele alındığı “Akıl, Beyin, Kültür” programı, TV 100 ekranlarında seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan moderatörlüğünde, siyaset bilimci Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve nöroloji uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı’nın yorumlarıyla kavramları inceledikleri programın 17 Ocak 2021 Pazar günü ekrana gelecek bölümünde “yalan-doğru” konusu işlenecek.

 

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı ile birlikte hazırladığı, “Akıl, Beyin, Kültür” programı yoğun ilgiyle takip edilmeye devam ediyor.  

 

Her bölümde zıt iki kavramın, farklı uzmanlık alanlarının görüşleriyle ele alındığı programın 15’inci bölümü,  17 Ocak 2021 Pazar günü saat 12:20’de TV 100 ekranlarında izleyici ile buluşacak. 

 

15’inci bölümde “yalan-doğru” kavramları, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Prof. Dr. Sultan Tarlacı tarafından psikiyatri, uluslararası ilişkiler, dünya siyaseti, nöroloji gibi pek çok alanı içeren açılardan değerlendirilecek.

 

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kütüphanesi’nde çekimi gerçekleştirilen programa Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova’nın canlı piyano performansına her bölümde bir de farklı enstrüman eşlik ediyor.