EMEKLİYE DEV HİZMET…

TÜED BAŞKENT MİSAFİRHANESİ HİZMETE GİRDİ…

EMEKLİYE DEV HİZMET…
Başkent Ankara'nın en Merkezi yeri olan Kızılay'da yapımı tamamlanan misafirhanemiz emeklilerimize hizmet vermeye başladı. 110 yatak kapasitesiyle üyelerimize hizmet veren misafirhanemiz, Başkent'e yolu düşen emeklilerimizin ikinci evi oldu.
Yıllarca üyelerimizden gelen talepleri dikkate alan Genel Yönetim Kurulumuz bu büyük hizmeti üyelerimize sunabilmeyi en büyük hedef olarak belirlemişti. Binamız Ankara'nın seçkin konaklama hizmeti sunan yapılarından birisi haline geldi. Çok cazip şartlarla üyelerimize konaklama hizmeti sunacak olan misafirhanemizin resmi açılış töreni de yakın bir tarihte gerçekleştirilecek.
TÜED üyelerimiz ve yakınları Başkent Misafirhanemizden; tek kişi (oda kahvaltı) 40 TL, iki kişi (oda kahvaltı) 70 TL ödeyerek yararlanabilecekler. Derneğimiz üyelerinin öncelikli olarak yararlanacağı misafirhanemizden, üyemiz olmayan emekliler de, yer durumu müsait olması halinde; tek kişi (oda kahvaltı) 60 TL, iki kişi (oda kahvaltı) 100 TL ücret ödeyerek yararlanabilecekler.
Misafirhanemiz hakkında konuşan Genel Başkanımız Kazım Ergün, emeklinin emanet ettiği aidatları kuruşuna kadar hizmete dönüştürmeye çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:
"Son 5 yıl içerisinde büyük hizmetleri emeklilerimize sunduk. Türkiye Emeklilerine yakışan Genel Merkez Binamızı yapmanın gururunu yaşarken, Erdek'te Emeklilerimize 122 yataklı bir sosyal tesis sunmayı da başardık. Şimdi de Başkent Ankara'nın en merkezi yerinde, Kızılay Dr. Mediha Eldem Sokak’ta, emeklilerimize 110 yatak kapasiteli konukevini hizmete sunmaktan ayrıca gururluyuz.
Bu hizmetleri emeklilerimize sunabilmek için yola çıkmıştık ve 46 yıllık kuruluşumuzun, kuruluş hedefleri arasında yer alan ancak onlarca yıl yapılamayanları; son 5-6 yıla sığdırabildik. Ne mutlu ki bu başarıyı üyelerimiz takdir etti ve bizleri bu görevlerde dahasını da yapalım diye tuttular. Bizler de var gücümüzle emeklilerimize layık oldukları hizmetleri sunmaya çabalayacağız. Üyelerimizden aldığımız 2 Liralık aidatlarla bütün bu hizmetleri sunmaya çabalıyoruz.
107 Şubemiz yurtçapında bütün emeklilerimize hizmet verebilmek için büyük bir gayret sarf ediyorlar. Emeklinin konut edindirme fonundaki alacaklarını ortaya çıkaran, intibak alacağını yıllarca gündemde tutarak ödenmesini sağlayan, vergi iadesinin aylıklara direkt olarak yansıtılmasını sağlayan derneğimiz, yaptığı binalarla da ilgi odağı olmuştur. Biz bu hizmetleri üretmeye devam edeceğiz. Hiç durmadan yolumuza devam edeceğiz. Çünkü kutsal bir görev için yola çıktık. Üyelerimize hizmet üretmeye çabalıyoruz ve bunun için gece demeden, gündüz demeden çalışıyoruz. Bundan da büyük mutluluk ve onur duyuyoruz."
İletişim :
0312/ 435 02 00
435 02 10
435 02 20
Kültür Mh. Dr. Mediha Eldem Sk. No:49 KIZILAY /ANKARA