Ad
203

Prof.Dr Nurullah ÇETİN

GERÇEK KAHRAMAN FİGÜRÜ BEYANINDADIR.

GERÇEK KAHRAMAN FİGÜRÜ BEYANINDADIR.
Nurullah Çetin

Bu alttaki resimde yer alan kardeşimizi kimse tanımaz. Onunla ilgili hiçbir yerde doğru düzgün bir bilgi, bir haber bulamazsınız. Onun adına yapılmış doğru dürüst bir tanıtım etkinliği bulamazsınız. Öyle birinin yaşayıp yaşamadığından bile kimsenin haberi yoktur.

Bu resimdeki dev, Kasım Koçak’tır. Bir dönem Türk milletinin başının belası olmuş olan, Haçlı projesinin bir lejyoneri olarak iş gören Ermeni Terör Örgütü ASALA’nın kökünü kazıyan Türk fedailer ekibinin bir gizli kahramanıdır. Bu Türk akıncısı, 29 Ağustos 1989 tarihinde Hollanda Amsterdam’da ASALA ve işbirlikçileri tarafından 32 kurşunla şehit edildi.

Ortalıkta uyduruk bir sürü sahte kahramanların profesyonel pazarlamacı olarak fink attığı bu ortamda bu gerçek Türk kahramanı ekranlara, sayfalara, kurumlara, resimlere değil; sadece Türk milletinin gönlünde gizlice kuytu bir yer bulup usulca oracığa sığınmakla yetinivermiştir.

Kimseyi rahatsız etmeden, kimseden de bir şey beklemeden billur bir ruh olarak semamızda şöyle bir dolaşıp üstümüze kabus gibi çöken karabulutları yiğitçe sıyırıp sessizce çekilivermiştir. Alayiş, gösteriş istememiştir.

Çünkü böyleleri şan, şöhret, makam, mevki, para, pul, ad, san için değil; kutsal bildikleri vatan, millet, bayrak, devlet, din, iman, millî kimlik adına ne yapabilirim derdiyle dertlenen, hayatlarını bu büyük kutsalları adına kurgulayan, çıktıkları büyük yolculukta önlerine nasıl bir engelin çıkabileceğini hiç akıllarına bile getirmeyen; sadece belirledikleri hedefe doğru yürümekle meşgul olan büyük şahsiyetlerdir.

Onlar, gerçek kahramanlardır. Onlar, kahraman olmak için kahramanlık yapmazlar, onlar yapılması gerekeni yaptıkları için kahraman olurlar.

Onlar ya ölürsem, ya yaralanırsam, ya yakalanırsam, ya hapse atılırsam, ya aç kalırsam, ya çoluğum çocuğum perişan olursa diye hesap yapan hesabî zavallılar değildir. Onlar, millî ve manevî kutsallarımızı korumak, yaşatmak, geliştirmek için korku ve menfaat zincirlerini, bağlarını, bukağılarını, duvarlarını bir fiskeyle paramparça etmiş hasbî fedailerdir.

Fedaileri ne korkutabilirsiniz, ne menfaatle avlayabilirsiniz. Fedailer, hayatlarını feda edecekleri kutsal değerleri adına tam zafer ve tam başarı elde etmekten başka bir şey düşünmezler, görmezler, duymazlar.

Millet, vatan, bayrak, devlet, din mistiği büyük kahramanlar tamamen dış dünya realitesinden yalıtılmış özge bir dünyanın deli velileridir. 
Sözün özü: “ Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için.”

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. YAŞLANDIRMA AKIMI MÜNASEBETİYLE
 2. ALEVİ VE SÜNNİ TÜRKLER İNSAN YAKMAZ
 3. ŞEYH UÇMAZ, MÜRİT UÇURUR.
 4. RUSTAÎ HAYAT ÖZLEMİ
 5. HERKES GİDER TERSİNE, HOCA GİDER ERCESİNE
 6. BUGÜN TÜRK DİL BAYRAMI
 7. KENDİ GİTTİ, GÜNÜ KALDI YADİGÂR
 8. İSLAM’LA SAVAŞTA YENİ VE ETKİLİ BİR YÖNTEM
 9. İŞÇİ BAYRAMI DEĞİL, İŞÇİ SÖMÜRÜSÜ
 10. İSTİKLÂL VE CUMHURİYETİ KURTARMA RUHU: 23 NİSAN 1920 BİLİNCİ
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz