Türkiye’nin Trendyol’unun Avrupa yolculuğu başladı

Trendyol’u yurtdışına taşımak ve ülkemiz ihracatına katkıda bulunmak için önemli bir adım attıklarını söyledi.

Türkiye’nin Trendyol’unun Avrupa yolculuğu başladı

Türkiye’nin Trendyol’u Avrupa’daki tüketicilere ulaşmak için önemli bir adım atarak, en.trendyol.com internet sitesini hizmete açtı. Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, Trendyol’u yurtdışına taşımak ve ülkemiz ihracatına katkıda bulunmak için önemli bir adım attıklarını söyledi.

 

On binlerce işletmeyi Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerle buluşturan Trendyol, şimdi de Türk üreticileri Avrupa’daki tüketicilerle, kendi e-ticaret sitesi üzerinden bir araya getirmeye başladı. en.trendyol.com internet sitesiyle Türk markalarıyla Avrupalı müşteriler arasında e-ticaret köprüsü kuran Trendyol, Avrupa’da 27 ülkeden sipariş almaya başladı.

Avrupa’ya açılmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, “Ülkemizin Avrupa’ya olan ihracatını arttırmak için çok önemli bir adım attık. Yeni sitemizle Türkiye’de üretilen ürünleri Avrupalı tüketicilere ulaştırmaya başlıyoruz. Trendyol olarak yerli üreticilerin ve markaların dünyada bilinirliğini arttırırken, Türk markası algısının güçlenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

Trendyol’un e-ihracat hacminin devamlı arttığını da belirten Ozan Acar sözlerine şöyle devam etti: “E-ihracat hacmimiz 2020’nin ilk yarısında yüzde 183 artarken, 2020’nin ilk yarısında ihracat paket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 174 artış gösterdi. Trendyol olarak küresel e-ticaret pazarından ülkemizin aldığı payı sürekli yukarılara taşıyoruz.”

Önemli not: Siteyle ilgili yorum ve önerilerinizi int@trendyol.com mailinden paylaşabilirsiniz