TÜRK DÜNYASINDA MATBUAT SEMPOZYUMU

15-19 Ekim 2024 tarihleri arasında GERÇEKLE

TÜRK DÜNYASINDA MATBUAT SEMPOZYUMU
Türklük bilimine gönül veren, Türklük sevdasıyla yanan hocalarım, arkadaşlarım, öğrencilerim...
15-19 Ekim 2024 tarihleri arasında İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Türk DÜnyası Modernleşmesi serisinin 2.si olan TÜRK DÜNYASINDA MATBUAT Sempozyumu uluslararası katılımlı olarak gerçekleştirilecektir.
Türkiye’deki üniversitelere yakın zamanda duyurusu yapılacaktır. Türkiye dışındaki Türklerin Çarlık döneminden günümüze kadar matbuat faaliyetlerini değerlendireceğimiz bu sempozyuma Türkiye dışından katılacak tüm akademisyenleri davet ediyoruz. Sempozyum yüz yüze ve çevrim içi gerçekleştirilecektir.
Şimdilik hiçbir kurum ve kuruluştan destek talep etmedik. Yakın zamanda bununla ilgili çalışmalarımız başlayacak. Geçen yıl Üniversitemizin, TÜRKSOY’un ve bazı özel kuruluşların verdiği destek sempozyumumuzun amacını yerine getirmesinde büyük katkı sağlamıştı.
Yurt dışından katılmak isteyen akademisyenlerin tdmatbuat@gmail.com adresine bildiri başlığı ve özetlerini 15 Mayıs’a kadar göndermeleri rica olunur. Şimdilik görüşmek üzere. Bu iletiyi de paylaşabilirsiniz. @ege_universite #egeuniversitesi #türkoloji
Bir şunu diyen bir yazı 'UNIVE UNIVERSA 195 Türk modernleşmesill Dünyası TÜRK DÜNYASINDA MATBUAT sempozyumu Haşan Melikzade Zerdabi-nin aziz hatirasına.. 15-19 EKİM 2024, İZMİR Açılış: 15 Ekim 2024, Salı Saat: 10:00 Yer: Edebiyat Fakültesi Nuri Bilgin Salonu tdmatbuat@gmail.com' görseli olabilir