Tarkan’ın yeni single’ı “Geççek”in videosu Türkiye’de ilk kez YouTube’da!

YouTube Shorts ve Tarkan birlikteliğinin en güzel hediyesi:

Tarkan’ın yeni single’ı “Geççek”in videosu Türkiye’de ilk kez YouTube’da!

Megastar Tarkan’ın yeni şarkısı “GEÇÇEK”in video klibi, Türkiye’de ilk kez YouTube Shorts ile gerçekleşen birliktelik sonrası 7 gün boyunca sadece Tarkan YouTube kanalında. YouTube’da video izlemenin ve içerik oluşturmanın yeni yolu olan kısa biçimli video deneyimi sunan YouTube Shorts, İngiltere’de Ed Sheeran ile anlaşmasının ardından Türkiye’de de Tarkan’la önemli bir birlikteliğe imza attı. Çekilen eğlenceli teaser’larla bu YouTube Shorts birlikteliğini duyuran Tarkan, yeni şarkısı “GEÇÇEK”in videosunu ilk kez kendi YouTube kanalı  aracılığıyla izleyicilerle buluşturdu.

 

Bugün dünya çapında 100’den fazla ülkede kullanılabilir durumda olan YouTube Shorts, Megastar Tarkan ile bir araya gelerek Türkiye’de bir ilke imza attı.  31 Ocak’tan bu yana Tarkan’ın YouTube kanalında yayınlanmaya devam eden, video izlemenin ve içerik oluşturmanın yeni yolu olarak sunulan eğlenceli YouTube Shorts teaser videoları Tarkan’ın sevenlerini heyecanlandırıyor. Türkiye’de bir ilke imza atan iş birliği kapsamında Tarkan’ın merakla beklenen yeni şarkısı “Geççek”in video klibi ise bugünden itibaren 7 gün boyunca sadece YouTube’da.

 

Megastar yeni şarkısı “Geççek” hakkında YouTube Shorts aracılığıyla şu açıklamalarda bulundu: “Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum. O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. “Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek”. Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm. Dilerim ki “Geççek” yüzünüzde bir gülümsemeye vesile olur ve hepimize iyi gelir.”

 

Sözü ve müziği Tarkan’a ait olan “Geççek”in düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na, yapımcılığı ise Hitt Müzik’e ait. “Geççek”in mastering’i ABD’de bulunan Sterling Sound’da yapıldı. Yönetmenliğini İrfan Yıldırım’ın, yapımcılığını Anima İstanbul’un, prodüksiyonunun ise Anima İstanbul ve Hitt Müzik ortaklığı ile yapıldığı video klibin 4 gün süren çekimleri İstanbul’da 20’den fazla lokasyonda, yaklaşık 30 oyuncu ve 60 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi. 

 

 

YouTube Trends, Tarkan Sevgimizi Rakamlarla Anlattı  

YouTube Trends ekibi Türkiye’de ve dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Tarkan’a olan ilgiyi analiz etti. İşte öne çıkan bazı rakamlar; 

 

  • Tarkan’ın resmi kanalındaki içerikler bugüne kadar toplamda 1.6 milyar kez izlendi.
  • Tarkan'ın resmi kanalı son bir yıl içerisinde ise 370 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı. 
  • Tarkan’ın en çok izlendiği illerde liderliği İstanbul alırken, İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bakü ve Bursa izliyor.
  • Tarkan’ın izleyici kitlesinin yüzde 40’ı yurt dışından geliyor. 
  • Megastar’ın Türkiye’den sonra en çok Almanya, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, ABD ve Fransa’dan takipçisi bulunuyor.
  • Tarkan’ın son bir yılda en çok izlenen videoları ise şu şekilde: Dudu, Yolla, Şımarık, Kuzu Kuzu, Beni Çok Sev, Şıkıdım, Öp.

Tarkan’ın yeni single’ı Geççek’in videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=R6gSMSYKhKU

YouTube Shorts hakkında

Dünya genelinde günlük 15 milyar izlenmeyi aşan YouTube Shorts, toplamda 5 trilyon izlenme sayısına ulaştı. Türkiye’de de çok sevilen Shorts, dünya çapında en çok izlenen ülkelerden biri olmayı başararak tüm Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri arasında 2. sıraya yerleşmeyi başardı. YouTube, kısa formatlı video aracı YouTube Shorts ile yeni nesil mobil içerik oluşturuculara destek olmayı ve bu yolla da özgün içeriklerin artmasını hedefliyor. YouTube Shorts’taki içerikler, diğer içerik platformlarından farklı olarak içerik üreticilerinin hayal gücü ve izleyicilerin beğenileri ile şekilleniyor. İçerik üreticilerini desteklemek ve onlara en iyi araçları sağlamak için çalışmalarını sürdüren YouTube Shorts, bu yolla izleyicileri de eğlenceli kısa formatlı videolarla buluşturmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra YouTube Shorts; oynatma deneyimi, içerik oluşturma araçları ve keşfetme özellikleri üzerine de iyileştirmeler yapmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.