Sinan Ateş'in sözleri ek klasörden çıktı: Bunlardan önce ölürsem cenazeme gelmesinler

22 sanıklı davanın ilk duruşması 1 Temmuz’da yapılacak.

Sinan Ateş'in sözleri ek klasörden çıktı: Bunlardan önce ölürsem cenazeme gelmesinler

Karar Gazetesinin Haberinde Sinan Ateş cinayeti davasının ek klasörlerinde, Ateş'in yakın arkadaşı Ömer Zengin’e söylediği "Bunlardan önce ölürsem cenazeme gelmesinler" sözleri ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter hakkında yaptığı "Büyük para yaptılar" açıklaması dikkat çekti. 22 sanıklı davanın ilk duruşması 1 Temmuz’da yapılacak.

Sinan Ateş cinayeti davasının ek klasörlerinde yer alan belgeler, olayın arka planına dair çarpıcı detayları ortaya koyuyor. Bu belgeler arasında Ateş'in, yakın arkadaşı Ömer Zengin’e söylediği “Bunlardan önce ölürsem cenazeme gelmesinler, bana inanmış ülküdaşlarım yeter” sözleri dikkat çekiyor. 10 Haber'den Furkan Karabay'ın haberine göre, Ateş'in MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter hakkında “Büyük para yaptılar” demesi de önemli bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.

Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de Ankara'da güpegündüz sokak ortasında vurularak öldürüldü. Cinayetin ardından MHP ve Ülkü Ocakları ile ilgili soru işaretleri gündeme geldi. Cinayetin azmettiricisi olarak gösterilen Tolgahan Demirbaş’ın, dönemin MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde yakalanması iddiaları bu soru işaretlerini daha da artırdı. Ayrıca, cinayetle bağlantılı olarak tutuklanan Emre Yüksel’in, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a yakın bir isim olması da dikkat çeken bir başka detay.