Güneşi gören Ankaralı buraya akın edecek!

Başkentte pikniğin yeni adresi: Üstelik kış için de kapalı alanı mevcut

Güneşi gören Ankaralı buraya akın edecek!

Karar Gazetesinin Haberinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyon 480 bin metrekareye inşa ettiği ve Park Ankara adı ile hizmet veren Hacıkadın Kent Ormanı, havaların ısınmasıyla birlikte piknikçilerin odak noktası oldu…

“Yeşilin Başkenti” sloganı ile çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıları yeni park ve rekreasyon alanlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Park Ankara adı ile kent halkını ağırlayan ve 1 milyon 480 bin metrekareye kurulu olan Hacıkadın Kent Ormanı, havaların ısınmasıyla birlikte başkent halkının akınına uğradı.

park-ankara-1.jpg

YAZIN DA KIŞIN DA PİKNİK

Şehrin merkezinde doğayla baş başa zaman geçirme fırsatı bulan Ankaralılar, Park Ankara’da hem yaz hem de kış aylarında piknik yapmanın keyfine varıyor. Yapılan düzenlemeler ile tüm mevsim şartlarına uygun hale getirilen alandaki çardaklar şeffaf çadır ile kaplı. İçerisinde özel yapım palet sobası bulunan çardaklarda dumandan zehirlenme riski de yok.

park-ankara-4.jpg

SABAHIN ERKEN SAATİNDE GELİP AKŞAMA KADAR KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Sabahın erken saatlerinde Park Ankara’ya gelen piknikçiler, akşama kadar aileleri ve sevdikleriyle doyasıya piknik yapıyorlar. Park Ankara’ya piknik için giden vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin basın bültenine memnuniyetlerini şöyle dile getirdi:

-Nuri Evcim: “Ankara’da hafta sonları pikniğe gidilir. Bağlamamızı aldık biz de erkenden ailemizle buraya piknik yapmaya geldik. Gayet ferah güzel bir yer. Herkese buraya gelmelerini tavsiye ediyorum.”

park-ankara-3.jpg

-Nazlı Güzey: “Herkesin ailesiyle, arkadaşlarıyla gelebileceği saat kısıtlamasının olmadığı çok güzel bir yer. İlk defa burayı görüyorum. Mükemmel ötesi bir piknik alanı. Piknikçilere her imkân sağlanmış. Sobası var, yağmur yağsa çatısı var, hamak var.”

-Raşit Şeker: “Burası Ankara’nın en iyi piknik alanlarından bir tanesi. Çalışanlar çok iyi. Biz onlar sayesinde buraya gelebiliyoruz. Yağmurlu bir hava olmasına rağmen çadırlı yerlerimiz var burada.”

-Mehmet Başol: “Buraya ilk kez geldim. Beklentilerimizin üzerinde oldu. Sosyal alan açısından çok güzel. Temiz ve sürekli kontrol ediliyor. Ailemizle güzel vakit geçirebileceğimiz ve ekonomik olarak çok uygun bir yer.”

park-ankara-2.jpg

-Bülent Güzey: “Çok nezih ve güzel bir ortam. Hizmet çok güzel. Eskiden burası mezbelelikti. Şimdi ailemizle gelip piknik yapıyoruz.”

-Burhan Kaymak: “İmkânlar çok güzel. Hamak, açık-kapalı çardaklar, mangal yerleriyle, sobalarıyla her şey çok güzel. Evimize çok yakın. Keçiören’de böyle bir yer olması bizi çok memnun ediyor.”

-Behçet Güzey: “Burası eski haline nazaran çok daha güzel. Tam bir aile ortamı olmuş. Herkes birbiriyle samimi. Personel çok iyi. Lavabolar çok temiz. Her şey mükemmel.”