BÜTÜNÜN GÜCÜ

Seçim yapmakta zorlandığım birbirinden özenli projelerin hepsi etkileyiciydi

BÜTÜNÜN GÜCÜ
Cuma günü Kale Grubunun Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Akademisi’ndeki projeler için yaptığım jürilik görevimden büyük keyif aldım. Projelerin dijital dünyada makine öğrenmesi ile şekillendirilmesi oldukça ilgimi çekti.

Başlangıçtaki mühendislik terimlerinde bende mavi ekran çıkıp bunu anlamadım, bunu da anlamadım diye tam benim yazılım hata vermeye başlamışken, proje ekiplerinin anlatımlarında teknik ifadeleri basite indirgemeleri imdadıma yetişti.

Seçim yapmakta zorlandığım birbirinden özenli projelerin hepsi etkileyiciydi. Yine, yeni, yeniden umutlarımı coşturan genç yüreklerin yaklaşımlarını paylaşmak istedim.

Proje ekipleri sadece sayısalcılardan değil, benim gibi sözelcilerden de oluşuyordu ve güzel bir senkronizasyon vardı. Farklı alanlardan kurulu ekipler ahenkle projelerini şekillendirmişti. İş yaşamında yenilik getirmek üzere yola çıkmışlardı. Yakında  yerlerimizi büyük bir güvenle böyle gençlere bırakacak olmanın mutluluğunu yaşadım.

Birin gücü yerine bizin gücüne, 40+lardan çok daha fazla hayatlarında yer verdiklerini görmek müthiş. O nedenle hataları da, başarıları da kollektif. Hata olduğunda parmaklarıyla sürekli karşılarındakini işaret edip suçlamıyorlar. Hatayı üstlenip neyi, nasıl değiştireceklerini değerlendirip gecikmeden hayata geçirebiliyorlar. Projelerin başında yaptıkları hataları anlatıp sonra nasıl telafi ettiklerini büyük bir özgüvenle paylaşıyorlar. İş hayatında hatayı kim yaptıya odaklanmak yerine dayanışmayla telafiye yönelmemizin fark yaratabildiğini gösterdiler. Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Akademisi’ndeki sürecin her aşamasında katkısı bulunan tüm gönüllerin yüreklerine sağlık.

İş hayatında yerme yerine özden yüceltme kültürünün adımları yaklaşıyor. İş hayatının arena değil, bütünün gücü olduğuna inanıyorum. Böylesine güzel örnekleri paylaşmayı da önemsiyorum. Sizin var mı güzel örnekleriniz?

Özlem Akyüz Atamer

 Kale Grubu şirketinde Head Of Legal

Resim önizleme