Anadolu Sigorta, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çağrısına Destek Oldu

Anadolu Sigorta, kadına yönelik şiddete karşı “#KayıtsızKalmayın”

Anadolu Sigorta, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çağrısına Destek Oldu

Anadolu Sigorta, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin her yıl 25 Kasım ile 10 Aralık tarihleri arasında, kadınlara yönelik şiddetle mücadele için başlattığı 16 günlük aktivizm çağrısına katıldı. Bu kapsamda Genel Müdürlük binasını turuncu ışıklandırmayla aydınlatan Anadolu Sigorta, kadına yönelik şiddete karşı “#KayıtsızKalmayın” mesajıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor. 

 

Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili faaliyetlerini sürdüren Anadolu Sigorta, kadınlara yönelik şiddetle mücadele kapsamında farkındalık yaratan projeleri desteklemeye devam ediyor. 

Anadolu Sigorta, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) her yıl 25 Kasım (Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Günü) ve 10 Aralık (Dünya İnsan Hakları Günü) tarihleri arasında kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği 16 günlük aktivizm çağrısına katıldı. Kadınların ve kız çocuklarının karanlıkta ve yalnız kalmamaları için 16 gün boyunca Genel Müdürlük binasını turuncu ışıklandırma ile aydınlatarak karanlığa karşı ateş böceği yakma çağrısına katılan Anadolu Sigorta, şiddete karşı “#KayıtsızKalmayın” diyor.

Anadolu Sigorta olarak, kadın ve kız çocuklarının karanlıkta ve yalnız kalmamaları için küreselde ve yerelde yapılan çalışmaların yakından takipçisi olduklarını ifade eden Anadolu Sigorta 1. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, “Şiddet bir insan hakkı ihlali ve toplum üzerindeki etkileri kuşaklar boyu aktarılan evrensel bir sorun. Ancak önlenebilir. Önlenmesi yolunda atılacak tüm adımları destekliyoruz. Artık şiddeti konuşmadığımız ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir dünya hepimizin hayali. Anadolu Sigorta olarak bu hayalin gerçekleşmesi için pek çok önemli adım attık. Birleşmiş Milletler ve UN Women ortaklığındaki ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısıyız. Bunun yanında, iş dünyasında kadınların temsilini ve liderliğini artırmak için UN Global Compact’ın hayata geçirdiği ‘Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ programına katıldık. Bu kapsamda üst yönetimde kadın liderliğini artırmaya yönelik katılımcı şirketlerin hedefler belirlemesine yönelik çalışmalara desteğimiz devam ediyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin her şeyden önce bir insan hakkı olduğunu düşünüyoruz. İş yaşamında eşitsizlik, kadınların işgücüne katılım oranı ve kadınların üst düzey stratejik rollerde temsilleri konusunda şirket olarak üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu konuda elimizden gelen tüm gayreti de göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.