TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı 2021 finalistleri 7 Ekim’de jüri karşısına çıkıyor!

5 finalist ekibe toplamda 100.000 TRY finansman desteği verilecek.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı 2021 finalistleri 7 Ekim’de jüri karşısına çıkıyor!

Türkiye’nin en yaygın erken aşama girişimcilik programı TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın 2021 Final Töreni 7 Ekim Perşembe günü çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Programın 2021 girişimcilerinin kamuoyuna tanıtılacağı törende, 5 finalist ekibe toplamda 100.000 TRY finansman desteği verilecek.

Türkiye genelinde yenilikçi bakış açısını yaygınlaştırmak ve girişimcilik dönüşümünü tetiklemek amacıyla 2011’den bu yana düzenlenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın 10. senesinde final jürisinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski’nin yanı sıra önceki dönem TÜSİAD başkanlarından Ümit N. Boyner, Cansen Başaran Symes ve Erol Bilecik yer alacak. Programın farklı değerlendirme aşamalarında rol oynayan 20’i aşkın yatırımcıdan oluşan ekosistem jürisi de final değerlendirme sürecine katkı sağlayacak.

BASF Türkiye’nin ana sponsor, IBM’in eğitim destekçisi, Mazars Denge’nin altın sponsor, Allianz Türkiye, Eczacıbaşı Holding, Ege Palas, UBS AG, ÜNLÜ & Co ve Zorlu Holding’in ise gümüş sponsor olarak desteklediği programın 2021 finalinde jüri karşısına çıkacak olan girişimler şunlar olacak:

§ BIOTICO, doğayı kirleten yüksek potansiyele sahip organik atıkları hammadde olarak kullanır ve ithal edilen yüksek maliyetli endüstriyel enzimleri geliştirdiği biyoteknoloji sayesinde yerli ve ucuz şekilde üretir. TÜSİAD Rehberi: Yeşim Sümerkan, UBS AG Türkiye Temsilcisi Ekip Üyeleri: Elif Nur Avcı, Tuğçe Korkmaz

§ ConFarm, sürdürülebilir bir dünya için tarım sektörüne inovatif bir soluk getirerek evinizden beton meydanlara kadar her yere kurabileceğiniz topraksız tarım teknolojileri üretir. TÜSİAD Rehberi: Levent Akgerman, AKG Grubu Başkan Vekili Ekip Üyeleri: Elif Nisa Güler, Erdem Canaz, Şeyma Alan

§ Epoka, mobilya satıcılarına oda fotoğraflarındaki mobilyaların değişmesini ve yenilerinin eklenmesini mümkün kılacak bir yapay zekâ teknolojisi sunar.

TÜSİAD Rehberi: İrem Atay, Green Chemicals Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Ekip Üyeleri: Bora Sanuk, Duygu Sezen Islakoğlu, Hazal Mengüaslan, Miray Morova

§ Marna, su ürünleri üretiminde kullanılan ağ ve halatları; biyo-bozunur, yerli ve doğal hammaddelerle üreterek denizlerdeki plastik kirliliğinin azaltılmasını sağlar.

TÜSİAD Rehberi: Dr. Tamer Saka, TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Ekip Üyeleri: Naz Kadınkız, Aybüke Dağoğlu

§ Quakecom, deprem anında saha çalışmasına gerek kalmadan enkazdaki kişileri belirler ve afet koordinasyon merkezine anlık olarak ileterek arama kurtarma ekiplerinin ilk 72 saatte etkili çalışmasını sağlar. TÜSİAD Rehberi: Selin Açık, Seza Grup Yönetim Kurulu Üyesi & Ege Palas İcra Kurulu Başkanı Ekip Üyeleri: Damla Akyüz, Hüseyin İmdat, Fatih Bedirhan Dilber, Deniz Sezen Yılmaz, Mehmet Hakan Yüksekkaya, Enis Faruk Tatlıpınar

TÜSİAD ve Bu Gençlikte İŞ Var!’ın youtube kanalları üzerinden 11:30 – 14:00 arasında canlı olarak gerçekleştirilecek 2021 Final Töreni programı şöyledir:

11.15 Kayıt ve Yayın Başlangıcı

11.30 – 11.55 Açılış Seremonisi

Özlem Gürses’in Sunumuyla

Açılış Konuşması

Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Final Jürisi ile Sohbet

Ümit N. Boyner, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı (2010-2012)

Cansen Başaran Symes, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı (2015-2016)

Erol Bilecik, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı (2017-2018)

Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

11.55 – 13.05 Finalist Ekiplerin Sunumları

13.05 – 13.15 Ana Sponsor Gözünden TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!

Rami Atikoğlu | BASF Türkiye Genel Müdürü

13.15 – 13.55 Eş Zamanlı Oturumlar:

(1) Final Jüri Değerlendirmesi (kapalı oturum)

(2) TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Sohbetleri (ana ekran)

BGİV Sözcüleri ve Mezunları ile Sohbet

İrem Oral Kayacık, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi & Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı

Can Yücaoğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi & Bu Gençlikte İŞ Var! 2015 – 2018 Çalışma Grubu Başkanı

Metin Akman, Bu Gençlikte İŞ Var! 2011 – 2014 Çalışma Grubu Başkanı

BGİV Ege Program Tanıtımı

2021 Girişimcilik Bayrağı Töreni

13.55 – 14.15 Final Töreni ve Sonuçların Açıklanması

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun’un katılımı ile

Ayrıntılı bilgi için:

· https://www.linkedin.com/company/17918160/

· www.instagram.com/bugenclikteisvar

· www.facebook.com/BuGenclikteIsVar

· www.twitter.com/genclikteisvar

· https://www.youtube.com/c/tusiadbugenclikteisvar

#tüsiad #bugençlikteişvar #2011den2021e #bgivile10yıl

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Hakkında

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! üniversite öğrencilerine eğitimden iş dünyası ile etkileşime, kuluçkadan rehberliğe geniş yelpazede destek sağlayan bir girişimcilik programıdır. 2011 yılında bir iş fikri yarışması olarak temelleri atılan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! zaman içinde girişimci reflekslerle yenilenerek gençlerin ihtiyaçlarına göre yeniden kurgulanmıştır. Süreçlerine 2015-2016 döneminde Girişimcilik Kampı, 2017 döneminde TÜSİAD Girişimcilik Kulübü eklenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2018-19 dönemi itibariyle genç girişimcilere her türlü desteği sağlayan bir girişimcilik programına dönüşmüştür. 2020 – 2021 döneminde ise programın tüm bileşenleri dijitale taşınmıştır. Halihazırda daha geniş kitlelere girişimcilik eğitimi verebilmek adına bir online platform kurulması çalışmaları devam etmektedir. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! bu bağlamda Türkiye’de erken aşama girişimcilere destek veren en kapsamlı program olarak öne çıkmaktadır. Programa bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinden ve dünyanın 19 ülkesinden 25 bine yakın genç girişimci adayı başvuru yapmıştır. 100 bini aşkın genç ise program kapsamında düzenlenen farkındalık etkinliklerine katılmıştır.