Şeker hastaları insülin iğnelerini çöpe atacak!

Osman Müftüoğlu insülinli çikolata müjdesini verdi

Şeker hastaları insülin iğnelerini çöpe atacak!

Osman Müftüoğlu insülinli çikolata müjdesini verdi.

Karar Gazetesinin Haberinde Şeker hastaları insülin iğnelerini çöpe atacak. Herkesin hayatını kurtaracak açıklama Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’ndan geldi. Müftüoğlu, şeker hastalarına insülinli çikolata müjdesini verdi. İşte, Osman Müftüoğlu’nun o açıklamaları…

Dünyada en yaygın hastalıklar arasında yer alan şeker hastalığının tedavisi genelde insülin kullanımından geçiyor. Öyle ki birçok şeker hastası da sağlığını insülin iğnesi kullanarak koruyor. Bu kapsamda araştırmalar devam ederken Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Norveç ve Avusturyalı bilim insanlarının şeker hastalarıyla ilgili bulgularını paylaştı.

insulin-yerine-cikolata-1.jpg

ÇİKOLATA İLE KAN ŞEKERİNİ DENGELEMEK MÜMKÜN

Norveç ve Avustralyalı bilim insanlarının yürüttüğü ortak çalışmadan elde edilen sonuçlara göre, bir parça çikolataya nanoteknolojiyle yerleştirilen insülin molekülleri kan şekerini dengede tutabilecek. Böylece kan şekerini insülin iğneleri ile ayarlamak yerine çikolata tabletlerinde taşımak mümkün görünüyor. Çalışmanın sonucuna göre kapsül formunda ya da küçük bir parça çikolataya yerleştirilerek insülin kazandırmak mümkün.