Mesajı aldım kaygıları gidereceğim

‘DAHA FAZLA MÜCADELEYLE KARANLIK TÜNELDEN ÇIKACAĞIZ’

Mesajı aldım kaygıları gidereceğim

Karar Gazetesinin Haberinde Seçmenin tüm taraflara mesaj vererek ikinci tura ertelediği Cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘vatandaş daha net söylemler istiyor’ yorumu geldi. Millet İttifakı liderleri sandıktan çıkan ikazın dikkate alındığını belirtirken, Kılıçdaroğlu ‘Değişim isteyenler daha fazla’ vurgusuyla seçmenlere seslendi: Bütün kaygıları gidereceğim. Daha fazla mücadele edeceğiz.

Türkiye 28 Mayıs’a kilitlendi. Partiler kritik iki haftada izleyecekleri stratejileri masaya yatırdı. Millet İttifakı liderleri, seçmenin mesajları ışığında yol haritası çizmek için kurmaylarını topladı. CHP’de de ikinci tur için kritik adımlar atıldı. Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Onursal Adıgüzel’in görevden ayrılmasının ardından Kılıçdaroğlu, eski CHP ilçe başkanı Mehmet Ali Yüksel’i Seçim Propagandasından Sorumlu Başdanışman olarak atadı.

‘DAHA FAZLA MÜCADELEYLE KARANLIK TÜNELDEN ÇIKACAĞIZ’

İkinci turun stratejisini oluşturan Kılıçdaroğlu sosyal medyadan da seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Sandıktan değişim mesajı çıktığının altını çizen CHP lideri “Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla. Ancak ceberut iktidardan kurtulmak için daha fazla mücadele etmesi gereken taraf biziz” dedi. Gençlere “Mesajınızı aldım. Bütün kaygıları gideceğim. Bu karanlık tünelden çıkacağız” sözleriyle seslendi.

LİDERLERDEN ORTAK SES: HER KAPIYI ÇALACAĞIZ MİLLETİ 1 DEĞİL 10 KERE DİNLEYECEĞİZ

Davutoğlu: Erdoğan güvenoyu alamadı. Değişim talebi sandığa yansıdı. Halkın verdiği mesajın gereğini bihakkın yerine getireceğiz. Terör örgütlerine izin vermeyeceğiz, kazanımları güçlendireceğiz. Kaygılar konusunda teminat vereceğiz.

KARAMOLLAOĞLU: İki hafta boyunca çok daha fazla koşacağız. İktidarın yönelttiği haksız ithamların hepsini çürüteceğiz, algı oyunlarını bozacağız. İnsanımıza kendimizi çok daha iyi anlatacağız. Yorulmadan, küsmeden kazanacağız.