LİNKEDİN KULLANMAK.....

İsterseniz Linkedin’e ara verebilirsiniz.

LİNKEDİN KULLANMAK.....
İsterseniz Linkedin’e ara verebilirsiniz. Evet doğru duydunuz hep burada olmak zorunda değilsiniz.
İlerlemek için her zaman koşmak gerekmez. Bazen durmak, nefes almak, hatta iyileşmek ve kendini iyileştirmek gerekir. Bunu yaparken çağımızın sorusu ise ya görünürlüğüm azalırsa, ya erişim kaybedersem, Linkedin’e ara verirsem profil gücüm düşerse, Instagram beni unutursa.

Gerçek bir iletişimde, etkili ve yaşayan içerik dünyasında ve tabii ki doğru konumlandırılmış kişi markalarında bu korkuların yeri yok.
Son 3 yıldır durma hakkını kullanan biri olarak söylüyorum.

Durunca kaybedeceğiniz şey emeğiniz gibi geliyor biliyorum. Sanki durursanız aylarca hatta belki yıllarca verdiğiniz emeğiniz de duracak gibi ve tekrar nereden başlayacağınızı bulamayacaksınız gibi geliyor. Emek; biraz ara vermeyle biten bir şey değil oysa. Hatta durmaktan korkmak daha tehlikeli çünkü o zaman bağlılık değil; bağımlılık gelişmiş olacak ve bu da bizi hiç istemediğimiz dijital obeziteye kadar götürecek.

O yüzden ihtiyacınız varsa durun, mola alın ve hazır olunca devam edin. Nereden başlarım diye sorgulamadan tam da kaldığınız yerden devam edin. Siz dinlenirken yaşayan içerikleriniz sizi beslemeye devam edecek merak etmeyin.

Durma hakkınızı kullanıyorsanız eğer size etkili Linkedin kullanımı için 5 tüyo verebilirim ama;

1️⃣İçerik paylaşmasanız bile günde 1 kez 1 dakika bile olsa Linkedin’i ziyaret edin.
2️⃣Cevaplamayacağınız mesajları okumayın ya da sonra tekrar okunmadı yapın.
3️⃣Ben hiç Linkedin’e girmek istemiyorum diyorsanız önce bir profil güncellemesi yapın, öne çıkan içerikleri zenginleştirin ve mobil hesabınızdan bir sonraki girişe kadar çıkış yapın.
4️⃣ Ara verirken hesabınızı dondurmayın. Bu hesabınıza ve bağlantılarınıza zarar verir.
5️⃣Bu süreçte mail bildirimlerinizi açın ki acil ya da krize yönelik durumları oradan takip edin.

Etkili kullanımda bazen doğru adımlarla durmak da var evet

Not: Benim molam ise sona erdi ve burdayım Fotoğraf OGGUSTO ve Mastercard iş birliğinde gerçekleşen Paha Biçilemez Kadınlarla Işıldayanlar etkinliğinden. Özlem Güsar davetiyle birlikte ışıldadığımız o şahane günden

#DijitalObezite #Linkedin #OGGUSTO #kurumsaleğitim #sosyalmedya

Gamze Nurluoğlu

İletişim Profesyonel
Bu resim için alternatif metin açıklaması yok