Kadınlar neden kriptoya yatırım yapmaktan çekiniyor?

ÇOĞU KADIN KRİPTOYU ANLAMIYOR

Kadınlar neden kriptoya yatırım yapmaktan çekiniyor?

Kripto kültürünün parayı demokratikleştirme ve finansal oyun alanını eşitleme üzerine kurulu olmasına rağmen kadınlar çoğunlukla kriptoya yatırım yapmaktan çekiniyor. Erkekler, kadınların iki katı oranında kriptoya yatırım yapıyor.

 

Kripto varlıklar eğitim ve danışmanlık platformu Lexcio kurucu ortağı Abide Gülel’in verdiği bilgiye göre, dünyada, kadınların yalnızca yüzde 15'i kriptoya yatırım yaparken, erkeklerin oranı yüzde 38'in biraz üzerinde. 

 

Peki kadınları geride tutan ne? Abide Gülel, bu konuda şu bilgileri verdi:

 

ÇOĞU KADIN KRİPTOYU ANLAMIYOR

 

“Kriptodan kaçınan hem erkekler hem de kadınlar, büyük olasılıkla bunu anlamadıkları için kaçınıyor. Ama gerçekten anlamalarına gerek yok. Aslında zor değil. Bu yenidir ve insanlar her zaman yeni bir şeye karşı dirençli olacaktır.

 

GÜVENLİĞE GÜVENMİYORLAR

 

Kadınların kripto paradan kaçınma olasılığı erkeklerin yarısı kadar. Çünkü kripto paranın kötü şöhretli dalgalanmasından dolayı kendilerini kapatıyorlar.

 

Erkeklerin yaklaşık yüzde 30'una kıyasla dört kadından biri kripto güvenliğine güvenmiyor.

 

Aslında teorik olarak blockchain var olan en güvenli teknolojidir. Güvenlik açığı cüzdanlarda ve takas platformlarındadır.

 

KADINLAR DÜZENLENMEMİŞ YATIRIMLARA KARŞI TEMKİNLİ

 

Kadın ve erkekler (yaklaşık yüzde 17 ve yüzde 19) kripto yatırımından kaçınıyor çünkü düzenlemeye tabi değil. Kripto para birimleriyle ilgili yatırımcı koruma yasalarının çıkarılması gerekiyor. 

 

Kripto paranın son çöküşü yatırımcıları haklı olarak ihtiyatlı hale getirdi.

 

Kripto alanına yönelik yasal çerçeveler, kriptoyu daha yaygın hale getirmeye yardımcı olacaktır.

 

KRİPTO GEÇİCİ BİR MODA MI?

 

Yaklaşık beş kadından biri ve erkeklerin de benzer şekilde yüzde 18'i, kripto para biriminin uzun vadeli geleceğine inanmıyor. Oysa kripto piyasası kalıcı olacak.

 

 

 

AVUSTRALYA'DA KADINLARIN KRİPTOYA YATIRIM YAPMA ORANI ERKEKLERDEN DAHA YÜKSEK

 

Öte yandan, kadınlar, Avustralya'nın kripto para borsasında erkeklerden daha fazla ve daha yüksek oranda yatırım yapıyor. 

 

Geçen yıl kadın kullanıcılarda yüzde 175'lik bir artış görüldü ve bu, erkek kullanıcılarda görülen yüzde 80'lik artışı gölgede bıraktı. 

 

Şu anda Avustralya'da kadın kripto yatırımcıları sektörün yüzde 27'sini oluşturuyor. Bu yıl kriptoya yatırım yapmayı planlayan katılımcıların yüzde 43'ü kadın.

 

Avustralya, ABD ve Avrupa genelinde, önümüzdeki 12 ay içinde kripto satın almayı öngören, kripto sahibi olmayanların neredeyse yarısı kadın.”

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için:

 

 

 

Av. Abide Gülel

 

LEXCIO

 

info@lexc.io

 

0212 465 08 48

 

 

 

Huzur Mah. Azerbaycan Cad. 

 

Skyland Sky Office B Blok Kat:32 No:456-457-458 

 

Seyrantepe Sarıyer / İstanbul