İÇ GİYİM DEVİ YENİ İNCİ SPOR GİYİM SEKTÖRÜNE GİRİYOR

          İç giyim, pijama ve ev giyim alanında ürettiği inovatif ürünleriyle 50 yılı aşkın süredir hizmet

İÇ GİYİM DEVİ YENİ İNCİ SPOR GİYİM SEKTÖRÜNE GİRİYOR

İç giyim, pijama ve ev giyim alanında ürettiği inovatif ürünleriyle 50 yılı aşkın süredir hizmet veren Yeni İnci, hazırladığı yeni spor koleksiyonuyla spor giyim sektörüne iddialı bir giriş yapıyor. Üretim ve satış adedi ile Türkiye’de iç giyim pazarının yüzde 35’ini yöneten marka, iç giyimindeki başarısını spor giyim sektöründe de elde etmeyi hedefliyor. 2019 yılında yıllık yaklaşık 4 milyon adet üretim hacmine ulaşan marka, üretiminin yüzde 60’ını iç piyasaya, yüzde 40’ını ise ihracata ayırıyor. Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Yeni İnci; Mısır, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Bulgaristan başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Pop-up külot, göğsü büyük gösteren Push-Up sütyen, kırışıklığı önleyen göğüs yastığı ve manyetik dalgaları engelleyen sütyen gibi inovatif ürünler geliştiren Yeni İnci, sporcu atleti, askılı ve kollu sporcu t-shirt’ünden oluşan koleksiyonuyla spor giyime de güçlü bir giriş yapıyor. Spor giyimdeki trendler yakından takip edilerek hazırlanan koleksiyon geniş ürün çeşitliliği ile kullanıcılara farklı kombinler yapma fırsatı da sunuyor.

İç giyimin ardından yeni hedefimiz spor giyim sektörü

Spor yaparken ya da günlük hayatta rahatça kullanılabilecek olan tasarımların yer aldığı spor giyim koleksiyonuyla sektöre iddialı bir giriş yaptıklarını belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, “İç giyimin ardından kullanıcılarımızın yoğun isteği ile spor giyim sektörüne girmeye karar verdik. Spor giyim artık sadece sporda değil günlük hayatta da birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Yeni İnci olarak gittikçe büyüyen spor giyim sektöründe biz de güçlü bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Tabii ki spor giyim üretim açısından oldukça zor bir sektör. Bu nedenle spor giyim alanında ithal ürün fiyatları yüksek ve birçok kişi maalesef satın alamıyor. Biz uygun fiyatlarımızla her kesimden kullanıcının ürünlerimize ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Bu yıl 300 bin parçalık spor ürün üretmeyi ve önümüzdeki sene bu sayıyı 400 bine çıkarmayı planlıyoruz. Koleksiyonumuz tayt, sporcu atleti ve sporcu t-shirt’ü başta olmak üzere geniş ürün skalasından oluşuyor. Biz diğer ürün gruplarımızda olduğu gibi spor koleksiyonumuzu da kaliteli ve sağlıklı üretim anlayışımız çerçevesinde kullanıcılarımızın konforunu ve rahatlığını düşünerek özenle hazırladık. Nefes alabilen kumaştan üretilen ürünlerimiz terin ciltten uzaklaşmasını sağlayarak, vücut ısısını ve nemi dengede tutuyor. Esnek ve yumuşak kumaş yapısı sayesinde spor esnasında özgürce hareket etme imkânı sunuyor. Bununla birlikte mikro kumaştan üretilen ürünlerimiz toparlayıcı özelliği ile korse görevi görerek, daha zayıf bir görüntü yaratıyor. Ürünlerimizde renk ve model seçimlerini de büyük bir titizlikle yaptık. Rengârenk birbirinden güzel desenleri şık modellerle buluşturduğumuz koleksiyonumuzla 2020 yılında spor giyimde farklı bir moda algısı da yaratacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Türk İç Giyim Devi Yeni İnci Amerika’da E-Ticaret İle Büyüyecek

Her yıl yüzde 2,5 oranında Arge’ye yatırım yaparak iç giyim sektöründeki pazar payını büyütmeyi hedefleyen Yeni İnci, önümüzdeki dönemde yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada e-ticaret üzerinden satışı yapmayı planlıyor. Bu alanda ilk olarak Amerika’yı hedefleyen marka, yurt dışı yatırımlarıyla global pazarda büyümeyi hedefliyor. Türkiye’de elde ettikleri başarıya yurt dışında da ulaşmak istediklerini belirten Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, “Üretim ve satış hacmimizle Türkiye’deki iç

giyim piyasasında ilk 3’te yer alıyoruz. Ülkemizde oluşturduğumuz bu konumumuzu ihracat faaliyetlerimizi artırarak yurt dışına da taşıyoruz. Hali hazırda ihracat gerçekleştirdiğimiz lokasyonların haricinde e-ticarete de hız kazandıracağız. Bu alanda özellikle Amerika’yı hedefliyoruz, bölgede e-ticaret yoluyla büyüyeceğiz. Uzun yıllardır talep aldığımız fakat fason üretim istendiği için giriş yapmadığımız Amerika pazarında aktif olarak faaliyet göstereceğiz. Ciddi reklam yatırımlarımız olacak, özellikle büyük beden ihtiyacının yoğun olduğu Amerika pazarında ürün çeşitliğimiz ve kalitemiz ile büyüme hedefindeyiz. Bu yıl Afrika’dan İtalya’ya uzanan ihracat hacmimize Amerika’yı da ekleyerek, yurt dışında büyüme yolculuğumuza farklı bir ivme kazandıracağız.” ifadesinde bulundu.

İnovatif ürünlerle ilklere imza atıyor

Kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdiği ürünlerle yenilikçi çözümler üreten Yeni İnci, meme kanserine bağlı olarak göğsünü kaybeden ve estetik kaygılar yaşayan kadınlar için meme protezi üreten ilk Türk markası olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda üretim aşamasında olan ve manyetik dalgaları engelleyen yeni sütyeniyle meme kanserine yakalanma riskini azaltmayı hedefliyor. Hammaddesinde hiçbir şekilde kanserojen madde içermeyen Yeni İnci, belirten marka, tüm ürünlerin azo testinden geçerek üretildiğinin de altını çiziyor.

http://www.yeniincistore.com