DOĞRU YASTIK SEÇİMİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Vücut fizyolojisine uygun seçilen yastık uyku kalitenizi artırır.

DOĞRU YASTIK SEÇİMİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İdeal uyku ortamı oluşturmak, şüphesiz ki sağlıklı uyku ürünü tercihlerinden geçiyor. Yoğun bir günün ardından yatağına uzanıp rahat bir uykuya dalmak isteyenler için yatak seçimi kadar yastık tercihi de büyük önem taşıyor. Doğru yatak ve yastık seçimi uyku kalitesinin artırılması için bir arada düşünülmesi gereken konular arasında yer alıyor. Yıllara dayanan tecrübesi ile üretilen ürünleriyle sağlıklı uyku çözümleri sunan Türkiye’nin Yatak Uzmanı İşbir Yatak, doğru yastık seçimi için dikkat edilmesi gerekenleri listeliyor.

Vücut fizyolojisine uygun seçilen yastık uyku kalitenizi artırır.

Yastık seçimi yaparken, dikkate alınması gereken en önemli konulardan biri vücut ergonominize uygun olmasıdır. Vücut fizyolojisine uygun yapılan yastık seçimi, sağlıklı bir uyku ortamı sunar. Baş ve boyun bölgesine tam uyum sağlayarak boyun boşluğuna ideal destek sunan yastıklar uyku kalitesini artırır. Dinlenirken ve uyurken boyuna rahatlık sağlar.

Dolgu malzemesi büyük önem taşır.

İhtiyaca göre pamuk, kaz tüyü, yün, bambu, visco dolgulu yastıklar tercih edilebilir. Kaz tüy yastıklar hafif, yumuşak ve esnek dokusu sayesinde uyku konforunu maksimum seviyeye çıkarır. Doğal yapısıyla sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur. Nemi ayarlar ve uyku için en uygun atmosferi oluşturur. Pamuk yastık, vücuda göre kolay şekil almasının yanı sıra yumuşaklığı ile keyifli uyku ortamı sağlar. Soğuğa ve sıcağa karşı dayanıklı yapıya sahip olan yün yastık dört mevsim kaliteli uyku deneyimi sunar. Bambu yastık, ipeksi, hafif ve yumuşak dokusuyla rahat bir uyku sağlar. Yüksek hava geçirgenliğiyle bedenin nefes almasını kolaylaştırır. Terlemeyi minimize eder. Özel üretim tekniği ile üretilen Thermolite yastık, içerisinde kullanılan lisanslı boncuk elyaf sayesinde uyku boyunca hareketlerinize göre yer değiştirerek baş ve boynunuzu en iyi şekilde destekler. Visco dolgulu yastıklar, kullanıcının vücut ısısı ve basıncıyla hareketlenir. Visconun hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak yastık vücudun şeklini alır. Visco yastıklar, esnek ve basınç indirgeyici yapısı sayesinde omurganın gün içindeki doğal duruşunun gece boyunca devam etmesini sağlar. Baş ve boyun boşluğuna sağladığı kusursuz uyumla visco yastıklar sağlıklı bir uyku deneyimi sunar.

Kumaş kalitesine dikkat edilmelidir.

Yastıkların kumaşı doğrudan vücudumuzla temas etmesi bakımından önemlidir. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Nefes alan yapısı ve yüksek hava geçirgenliği olan kumaşlar ideal uyku iklimi sunar. Nem çekme özelliği bedenin nefes almasını sağlar, terlemeyi minimize eder.

Evde, arabada, iş yerinde, Viscomed Vücut Destek Yastıkları Yanınızda!

Viscomed vücut destek yastıkları, ısıya ve basınca duyarlı yapısı ile boynunuza ideal destek sunar. Viscomed yastıklar, baş ve boyun bölgenize tam uyum sağlar. Viscogold boyun destek yastığı, boyuna tam uyum sağlayan yapısı ile boyun ve omuz kaslarını destekler. Boyun yapısının anatomik yapısına uygun

şekliyle dokuların gevşemesine yardımcı olur. Viscoair granül jelli boyun destek yastığı ferah ve kesintisiz uykular sunar. Formülündeki granül jeller sayesinde sıcak havalarda dahi boyun ve omuz bölgesinde serinleme hissi oluşturur, uyku konforunuzu artırır. Yüksek ve sert yastık sevenler için özel olarak tasarlanan Viscolife boyun destek yastığı, yüksek hava geçirgenliğine sahiptir, ideal uyku iklimi sunar. Boyun ve omuz kaslarının gevşemesine yardımcı olur.

Visco Polirest Yastıkta 3 al 2 öde fırsatı!

Üst yüzeyindeki Viscostar katmanı ve özel dolgu malzemesiyle Polirest yastık sağlıklı ve keyifli bir uyku deneyimi sunar. Polirest çift taraflı kullanım imkanı sunar. Vücudun farklı bölümlerinde baş, boyun, bel, bacak, diz ve bilek altı kullanılabilen Polirest yastık, hamileler için yan yatışlarda destek sağlar. Kullanıcıları her koşulda rahat ve sağlıklı uykuyla buluşturan İşbir Yatak, Polirest yastıklarda mayıs sonuna kadar uygulayacağı 3 al 2 öde kampanyasıyla yastığını yenilemek isteyen kullanıcılara harika bir fırsat sunuyor.