CHP Balıkesir'i 74 yıl sonra almıştı: Ahmet Akın görevine Zağnos Paşa Camii'nde şükür namazı ile başladı

CHP Balıkesir'i 74 yıl sonra almıştı: Ahmet Akın görevine Zağnos Paşa Camii'nde şükür namazı ile başladı

Karar Gazetesinin Haberinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen CHP'li Ahmet Akın, 74 yıl sonra partisinin kentteki zaferinin ardından ilk resmi gününde Zağnos Paşa Camii'nde sabah namazı kıldı, esnaflar ve vatandaşlarla buluştu.

Balıkesir'de 31 Mart Yerel Seçimleri'nden zaferle ayrılan Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yeni belediye başkanı Ahmet Akın, göreve başlama ritüelini tarihi bir adımla gerçekleştirdi. Yaklaşık yüzde 50 oy oranıyla seçilen Akın, kenti yönetme görevine Zağnos Paşa Camii'nde sabah namazı kılarak başladı.

Sabahın erken saatlerinde, tarihi Zağnos Paşa Camii'nde kılınan namazın ardından cemaatle sohbet eden Başkan Akın, ardından Zağnos Paşa türbesine giderek dua etti. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akın, "Memleketimize hayırlı olsun. Balıkesir aileme teşekkür ediyorum. İlk olarak çalışan kardeşlerime, belediyede çalışan arkadaşlarıma huzur içinde işlerine devam edeceklerini kendilerine anlatmak istiyorum. Sıkıntı korku olmasın. Onları rahatlatalım. Bir yola çıktık, yolumuza devam edelim. Hayır duamızı yaptık. Memleketimize mahcup olmayacağız," dedi.

Başkan Akın'ı cami bahçesinde karşılayan vatandaşlar da sevgi gösterisinde bulundu. Kendisine destek veren yaşlı bir teyzeye karşılaşan Akın, "Sen seçime giderken, ben sana 3 tane Ayetel Kürsi okudum. Allah yolunu açık etsin evladım," sözleriyle karşılandı. Günün erken saatlerinde çalışmaya başlayan belediye personeli ile de sohbet eden Akın, yeni dönemde Balıkesir için umut dolu mesajlar verdi.